Dwie tony kokainy o wartości 250 milionów dolarów skonfiskowane na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Rekordowy ładunek 2,35 tony kokainy o wartości ponad 250 milionów dolarów odkryto na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych po tajnej operacji, która doprowadziła do aresztowania jednego z miejscowych funkcjonariuszy policji, poinformowała policja na wyspie.

Kiedy policja przybyła na miejsce, kilka osób uciekło, ale funkcjonariusze odkryli 2353 kg kokainy.

„Ta konfiskata ma „wartość uliczną” około 250 000 000 dolarów” – powiedział komisarz policji BVI, Michael Matthews w oświadczeniu.

„Jest to największe zajęcie, jakie kiedykolwiek dokonano na BVI i największe pojedyncze zajęcie w historii RVIPF. Jest to również potencjalnie jeden z największych, jakie kiedykolwiek przejęły siły brytyjskie ”- powiedział.

Potencjalna produkcja czystego chlorowodorku kokainy w Kolumbii wzrosła w ubiegłym roku o 1,5% do 1137 ton metrycznych, podało Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) w czerwcu, mimo że obszary obsadzone głównym składnikiem koki zmniejszyły się.

Pomimo dziesięcioleci wysiłków na rzecz zwalczania narkotyków, Kolumbia pozostaje jednym z największych producentów kokainy na świecie. Lewicowi buntownicy, gangi i prawicowe organizacje paramilitarne są zaangażowane w produkcję i transport do konsumentów głównie w Ameryce Północnej i Europie.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI) to brytyjskie terytorium zamorskie położone na Karaibach na wschód od Puerto Rico.

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: Photo by jcob nasyr on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x