Wybory w USA przyniosły internetową sławę japońskiemu burmistrzowi „Jo Baidenowi”

Burmistrz japońskiego miasta powiedział, że początkowo był zdezorientowany co do tego, dlaczego jego nazwisko zyskuje popularność w mediach społecznościowych po wyborach prezydenckich w USA, dopóki członkowie rodziny nie wskazali, że jego imię można również przeliterują „Jo Baiden ”.

Burmistrz Yutaka Umeda z Yamato w prefekturze Kumamoto powiedział, że chińskie znaki kanji, które zapisują jego imię, można również wymawiać jako „Jo Baiden”, imię uderzająco podobne do nazwiska prezydenta elekta Joe Bidena .

„Chociaż istnieją różnice w stanowiskach kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych i burmistrza Yamato tutaj, w centrum Kiusiu, nasza pasja jest taka sama. Nadal pracujemy nad wypełnieniem naszych obowiązków, aby zapewnić szczęście i duchowe bogactwo naszym mieszkańcom”, Umeda została zacytowana przez japońską gazetę The Mainichi.

Umeda powiedział, że rozważa sposoby wykorzystania swojej nowej sławy w Internecie, aby zwrócić szczególną uwagę na Yamato, miasto liczące 14418 mieszkańców.

„Chciałbym pomyśleć o sposobach promocji miasta” – powiedział Kyodo News.

Źródło: upi.com | Zdjęcie: 毎日新聞映像グループ / Facebook

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x