Dziwaczna seria eksplozji w przenośnych toaletach

Dziwaczna seria eksplozji w przenośnych toaletach dręczy amerykańskie miasto Pittsburgh.

W ostatnim incydencie ekipa budowlana, która przybyła do pracy o 7 rano we wtorek (10 listopada), odkryła, że ​​ich toaleta została wysadzona w powietrze.

Miejski Cracker Bomb Squad and Crime Unit twierdzi, że ustalili, że użyto „urządzenia wybuchowego”.

Asystent rzecznika ds. Bezpieczeństwa publicznego, Maurice Matthews, powiedział dziennikarzom: „Kiedy weszli na miejsce zdarzenia, odkryli, że toaleta przenośna została wysadzona w powietrze”.

Dochodzenie ujawniło, że ten ostatni incydent miał miejsce około 3:30 w nocy.

Właścicielka domu mieszkająca naprzeciw miejsca zdarzenia powiedziała policji, że usłyszała głośny huk, który wybił okno w jej domu.

„Mamy szczęście, że nikt nie został ranny” – powiedział Matthews na miejscu zdarzenia.

Policja przyprowadziła psy, które miały szukać sprawcy lub sprawców.

W ciągu ostatnich kilku tygodni w mieście miały miejsce co najmniej trzy eksplozje przenośnych toalet.

Policja nie jest jeszcze pewna, czy eksplozje są ze sobą powiązane: „To część śledztwa – poskładać wszystko w całość i spróbować sprawdzić, czy wszystko się zgadza. Jest jeszcze za wcześnie, żeby to potwierdzić”- powiedział Matthews.

Dokładnie rok temu aresztowano mężczyznę pod dwoma zarzutami; podpalenia i włamania i podpalenie kilku przenośnych toalet w Pittsburghu. Zapytany o pożar, który spowodował szkody o wartości 6400 dolarów, 31-letni Kevin Bankhead powiedział policji: „Nie zacząłem tego celowo”.

Świadek Mike Davis, który pracował w pobliżu rzędu przenośnych urządzeń przenośnych, powiedział dziennikarzom: „Jaka szkoda. Widzę, jak te na dole są dość często używane.”

Źródło: dailystar.co.uk | Zdjęcie: KDKA

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x