Hyperloop: pierwszy test zabiera pasażerów z prędkością ponad 100 mil na godzinę

Dwie osoby zostały pierwszymi pasażerami Hyperloopa, technologii uważanej za przyszłość szybkiego transportu naziemnego.

Demonstracja i test odbyły się w niedzielę na 500-metrowym torze na pustyni Nevada w pobliżu Las Vegas. Magnesy wewnątrz rury Hyperloop umożliwiły zasysanie przypominające podciśnienie, a pasażerowie pokonali trasę w zaledwie 15 sekund i rozpędzili się do prędkości ponad 160 km / h (100 mil na godzinę).

Chociaż ostatecznym celem jest stworzenie pojazdu zdolnego do przewożenia aż 28 pasażerów z prędkością do 1070 km / h (670 mil na godzinę), pierwszy test pasażerski przeprowadzono na specjalnie skonstruowanej dwuosobowej kapsule XP-2.

„Nie potrafię powiedzieć, jak często pytają mnie „Czy Hyperloop jest bezpieczny? ”- powiedział Jay Walder, dyrektor generalny Virgin Hyperloop.

„Dzięki dzisiejszym testom na pasażerach z powodzeniem odpowiedzieliśmy na to pytanie, pokazując, że Virgin Hyperloop nie tylko może bezpiecznie umieścić osobę w kapsule w środowisku próżni, ale także, że firma ma przemyślane podejście do kwestii bezpieczeństwa”.

Pasażerami wewnątrz kapsuły byli dyrektor techniczny i współzałożyciel Virgin Hyperloop, Josh Giegel oraz dyrektor ds. Obsługi pasażerów Sara Luchian.

Technologia wykorzystuje napęd elektryczny z pasywną lewitacją magnetyczną wytwarzającą niskie ciśnienie w rurze, która znajduje się w warunkach bliskiej próżni.

Chociaż Elon Musk, założyciel Tesli, wymyślił koncepcję Hyperloop, wykorzystał technologię open source, aby umożliwić innym firmom rozwinięcie tego pomysłu. W swoim artykule napisanym w 2013 roku Musk opisał system jako „skrzyżowanie Concorde, działka szynowego i stołu do cymbergaja”.

„Hyperloop to o wiele więcej niż sama technologia. Chodzi o to, co to umożliwia ”- powiedziała Luchian. „Dla mnie doświadczenie pasażerów łączy to wszystko razem. A jaki jest lepszy sposób na projektowanie przyszłości niż doświadczenie jej na własnej skórze? ”

Źródło: Amy Barrett

First Passengers Travel Safely on a Hyperloop

Zdjęcie: Virgin Hyperloop

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x