Na oksfordzkich drogach ruszyła wersja próbna samochodów autonomicznych

Sześć autonomicznych samochodów podróżuje dziewięciomilową trasą między głównym dworcem kolejowym miasta a stacją Oxford Parkway. Są wyposażone w autonomiczną technologię Level 4, co oznacza, że ​​są w stanie wykonywać wszystkie funkcje jazdy w określonych warunkach. Ale kierowca, który może przejąć kontrolę, będzie siedział w pojazdach podczas testów.

Projekt Endeavour wspierany przez rząd jest prowadzony przez firmę Oxbotica z siedzibą w Oksfordzie.

W przyszłym roku zostanie rozbudowany o Greenwich w południowo-wschodnim Londynie i trzecie niepotwierdzone miasto.

„Project Endeavour to pierwsza w Wielkiej Brytanii prezentacja autonomicznego pojazdu obsługującego wiele miast. Ma na celu stworzenie elastycznego, skalowalnego modelu, który sprawi, że wdrażanie pojazdów autonomicznych na szeroką skalę będzie szybsze, łatwiejsze i bardziej wydajne – przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa ”- powiedział wiceprezes ds. Zewnętrznych Oxbotica Graeme Smith.

„Ten projekt to o wiele więcej niż tylko technologia, chodzi o pomoc naszym miastom i władzom lokalnym w przygotowaniu się do autonomii i rozpoczęcie myślenia o tym, jak wdrożyć ją w taki sposób, aby ułatwić planowanie urbanistyczne i zmniejszyć zatory komunikacyjne. Miasta Wielkiej Brytanii różnią się od siebie znacznie, każde z nich ma swoje własne dziwactwa, od różnych projektów dróg po planowanie urbanistyczne. Dlatego przeprowadzamy testy w trzech głównych miastach Wielkiej Brytanii, abyśmy mogli projektować usługi pojazdów autonomicznych, które uwzględniają wszystkie zawiłości życia miejskiego – i być skalowalne do różnych lokalizacji w Wielkiej Brytanii i poza nią”.

Projekt Endeavour potrwa do jesieni 2021 roku.

W sierpniu Departament Transportu ogłosił konsultacje w sprawie propozycji legalizacji jazdy bez użycia rąk na drogach Wielkiej Brytanii.

Źródło: Jason Goodyer, Science Focus

Zdjęcie: PROJECT ENDEAVOUR

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x