Dyrektor przedszkola aresztowany za plucie na uczniów

Edukacja jest z pewnością trudnym polem do pracy, a zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt z małymi dziećmi. Jest to praca która wymaga pewnej pasji, aby wykonywać ją każdego dnia. Jest więc szczególnie zaskakujące, gdy nauczyciele zostają przyłapani na robieniu czegoś nietypowego.

Yutaka Koike, dyrektor prywatnego przedszkola w Fuchu w Tokio. Około 14:45 po południu 2 listopada, jadąc na rowerze, “utknął” za grupą dziesięciolatków w drodze do domu ze szkoły podstawowej (szli w szyku, który zajmował całą drogę.)

Jest to powszechna irytacja, którą zwykle łatwo przezwyciężyć, mówiąc „przepraszam”. Ale Koike rzekomo nie był w nastroju na to i zamiast tego splunął na głowę pewnej dziewczynki, kiedy w końcu miał szansę przejść obok nich.

Jednak właśnie w tym momencie policjant zauważył “atak śliny” i wkroczył, by aresztować Koike. To może wydawać się niesamowitym zbiegiem okoliczności, ale tak naprawdę policjant szukał sprawcy, ponieważ w okolicy odnotowano sześć innych przypadków opluwania uczniów szkół podstawowych i gimnazjów .

Koike przyznał się do plucia i powiedział policji: „Szli całą drogą. Plan polegał na zwróceniu uwagi na to, co robi”. Wyznał również, że był “zamieszany” w inne tego typu incydenty, a policja prowadzi obecnie dochodzenie w celu wniesienia dalszych zarzutów.

Chociaż nie podano dokładnej szkoły, w której działa Koike, nie ma wątpliwości, że wieść o jego aresztowaniu szybko rozeszła się wśród rodziców w okolicy i pewnie zepsuła reputację przedszkola.

Źródła: Asahi Shimbun, NHK News Web, Hachima Kiko | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x