“Przeklęte” miasto w Singapurze

Z pochodnią w jednej ręce i miernikiem elektromagnetycznym w drugiej, badacz zjawisk paranormalnych Charles Goh przeszukuje krzewy na przedmieściach Singapuru, szukając ukrytych grobów, które mogą przynieść wskazówki dotyczące upiornego spotkania, które miał trzy dekady temu.

Śledztwa Goha doprowadziły go do dzielnicy mieszkalnej Yishun, obszaru mało odwiedzanego przez turystów, który zyskał reputację jako jedno z najniebezpieczniejszych miast na świecie w których królują przestępstwa, dziwne, a czasem nadprzyrodzone wydarzenia.

W ostatnich latach Yishun widział spontaniczne spalanie autobusów, duszenie kotów, osobliwe morderstwa, gigantyczne gąsienice i rzekome obserwacje duchów.

Nawet Netflix, największy na świecie serwis streamingowy, naśmiewał się z niefortunnej reputacji miasta, promując serię „Stranger Things” i inne horrory wśród lokalnych odbiorców. Jeden z blogerów ukuł nazwę dla obwodnicy, która okrąża miasto, jako „pierścień diabła”.

Lokalni politycy twierdzą, że istnieją racjonalne wyjaśnienia tych wydarzeń, a statystyki pokazują, że wskaźniki przestępczości nie są niczym niezwykłym.

Ale Goh, kierownik ds. Bezpieczeństwa w firmie budowlanej, ma teorię, że starożytne miejsca pochówku zakłócone podczas szybkiego rozwoju miasta mogły być przyczyną upiornego spotkania, które miało miejsce trzydzieści lat temu w obozie wojskowym w Yishun.

„Za dnia wypatruję żywych, w nocy wypatruję zmarłych” – powiedział Goh, który w 2005 roku założył stowarzyszenie Asia Paranormal Investigators.

Inni, którzy badali „dziwną i czasami niebezpieczną” reputację Yishuna, jak japoński YouTuber Ghib Ojisan, doszli do mniej ekscytujących wniosków.

„Odkryłem, że to po prostu fajna okolica” – powiedział Ojisan, który w zeszłym roku zaczął robić filmy o Yishun.

Ale normalność jego spotkań z przyjaznymi mieszkańcami, smacznym jedzeniem i zadbanymi parkami nie osłabiła zainteresowania jego filmami, przyciągając dziesiątki tysięcy wyświetleń.

Mówi, że część fascynacji jego głównie japońskiej publiczności polega na tym, że Singapur jest postrzegany jako miejsce spokojne. W zeszłym roku zostało sklasyfikowane jako drugie najbezpieczniejsze miasto na świecie, po Tokio, w indeksie bezpiecznych miast Economist Intelligence Unit.

Lokalny poseł Louis Ng powiedział, że reputację Yishun można przypisać temu, że „złe wieści sprzedają się szybciej niż dobre” oraz że jest to bezpieczne miasto z silnym poczuciem wspólnoty.

Jeśli chodzi o spotkania paranormalne, Ng zażartował: „Mamy wiele świątyń w Yishun, więc mam nadzieję, że pomoże to powstrzymać tę klątwę i nadprzyrodzone moce, które są w grze”.

 

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x