Japońska policja znajduje rozczłonkowane ciało ojca na strychu mieszkania syna

We wtorek (03.11) policja w miejscowości Soka, prefektura Saitama, otrzymała telefon od pracownika z ratusza. Urzędnik powiedział, że w mieście jest starszy mieszkaniec miasta, którego nie widzieli przez ostatnie kilka lat, i zapytał, czy ktoś mógłby wejść do domu mężczyzny, żeby sprawdzić czy u niego wszystko dobrze.

Wysłano więc oficera do jego mieszkania, które dzielił ze swoim 55-letnim synem. Przeszukując mieszkanie, oficer dokonał makabrycznego odkrycia, znajdując na strychu zwłoki, które zostały pocięte na kawałki .

Podczas przesłuchania syn, Akira Ishidoya, powiedział policji, że jego ojciec zmarł w ich domu kilka lat temu. Jednak Ishidoya obawiał się, że gdyby zgłosił śmierć ojca, zostałby oskarżony o zamordowanie go, więc zamiast tego zostawił zwłoki w mieszkaniu, nadal tam mieszkając .

Skąd więc rozczłonkowanie? Ishidoya mówi, że w maju 2019 roku właściciel budynku, w którym mieszkał wraz z ojcem, rozważał wystawienie go na licytację, a w ramach przygotowań przeprowadzano inspekcje. Aby utrzymać śmierć ojca w tajemnicy, Ishidoya postanowił ukryć ciało na strychu (nie jest jasne, w której części domu trzymał je do tej pory). „Ale ciało nie pasowało, więc musiałem je pokroić na kawałki” – wyjaśnił.

Badanie ciała nie ujawniło żadnych śladów urazów ani obrażeń poza miejscem, w którym wykonano nacięcia. Podczas gdy dochodzenie nadal trwa, policja uważa obecnie, że ojciec Ishidoyi, który miałby około 80 lat, gdyby żył dzisiaj, prawdopodobnie zmarł z powodu choroby lub przyczyn bez użycia przemocy, a zatem synowi nie postawiono obecnie zarzutów o zabójstwo, chociaż został aresztowany za porzucenie i rozczłonkowanie zwłok.

Źródło: Abema Times via Livedoor News via Jin, NHK News Web, The Sankei News | Zdjęcie: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x