Mężczyzna aresztowany w Japonii za chodzenie po supermarkecie w masce małpy

W mieście Tomakomai w prefekturze Hokkaido w niedzielne (25.10) popołudnie. Około godziny 15:00 policja odebrała nietypowy telefon od zaniepokojonego obywatela, który powiedział im:

„W supermarkecie jest osoba w masce małpy”.

I nie, nie mówił o kimś, kto dbał o dobro zdrowia społecznego, nosząc maseczkę przeciwko koronawirusowi z uroczą dekoracją przedstawiającą małpę, ale o kimś w masce małpy zakrywającą całą twarz. W wielu sklepach w Japonii obowiązuje polityka zakazująca całkowitego zakrywania twarzy – na przykład poprzez kaski motocyklowe – z powodu zapobiegania przestępczości.

Kiedy funkcjonariusze przeszukali okolicę, znaleźli 65-letniego siedzącego mężczyznę z torbą obok niego i małpią maską na torbie. Po przeszukaniu torby znaleźli nożyk do papieru, a mężczyzna został aresztowany za naruszenie przepisów dotyczących broni palnej i mieczy, które między innymi ograniczają rozmiar narzędzi z ostrzami, które można nosić bez określonego celu.

Mężczyzna mówił, że jest robotnikiem budowlanym, który przybył do Tomakomai po zakończeniu pracy w Sapporo, około 65 kilometrów (40 mil) na północ, aby złapać prom z miejskiego portu. Jeśli chodzi o nożyk do papieru, mówił, że miesiąc temu używał go do pracy i zapomniał potem wyjąć go z torby.

Jednak jego tłumaczenia nic nie dały. Został aresztowany.

Źródło: Yahoo! Japan News/HBC Hokkaido Hoso via Hachima Kiko, Yahoo! Japan News/STV News | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x