„Szybkie przyspieszenie” przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone przygotowują się na trzecią falę zakażeń COVID-19, którą przyniosą mroźne zimowe miesiące. Zostało około tygodnia do „gwałtownego przyspieszenia” przypadków COVID-19, powiedział w poniedziałek (19 października) dr Scott Gottlieb, były komisarz Food and Drug Administration w CNBC.

Według analizy New York Times liczba przypadków koronawirusa wzrosła w USA o 36% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, przy średnio 60160 nowych przypadków dziennie w ciągu ostatniego tygodnia. Gottlieb powiedział, że liczba przypadków koronawirusa rośnie w 45 stanach, a liczba hospitalizacji wzrasta w 42. „Stoimy teraz w trudnej sytuacji” – powiedział. „Zapowiada się trudna jesień i zima”.

Nowe fale wirusa pojawiły się również w innych miejscach. W Europie liczba przypadków COVID-19 rośnie wykładniczo, a rządy po raz kolejny uciekły się do blokad – niektóre z tych blokad są tak surowe, jak te wprowadzone wiosną. Irlandia wprowadziła sześciotygodniowe ogólnokrajowe zamknięcie, według NPR. Walia wprowadzi blokadę „przeciwpożarową”, która będzie wymagała od wszystkich pozostania w domu przez dwa tygodnie, począwszy od piątku, według CNN.

Stany Zjednoczone są około dwóch lub trzech tygodni za Europą pod względem wzrostu liczby przypadków, powiedział Gottlieb. „Mamy więc około tygodnia do rozpoczęcia okresu, w którym nastąpi gwałtowne przyspieszenie przypadków i myślę, że listopad i grudzień będą trudnymi miesiącami”. Zwłaszcza, że zbliżają się święta i ludzie chcą zbierać się w domach, aby zobaczyć swoje rodziny, „nie możemy stracić czujności” – dodał.

Eksperci ds. Zdrowia publicznego twierdzą od prawie początku pandemii, że przypadki COVID-19 mogą się pogorszyć w miesiącach jesienno-zimowych. Jednym z powodów, dla których eksperci są zaniepokojeni, jest to, że gdy pogoda się ochłodzi, ludzie będą gromadzić się blisko siebie w środku, co pozwoli wirusowi łatwo przenosić się z osoby na osobę, według NBC12. A suche powietrze, które jest powszechne w miesiącach zimowych, może pozwolić wirusowi pozostać w powietrzu dłużej. Oczywiście zimowe miesiące również grożą podwójną klęską z początkiem sezonu grypowego.

Stany Zjednoczone zgłosiły obecnie ponad 8,2 miliona przypadków COVID-19 i ponad 221400 zgonów. W obliczu potencjalnej szczepionki na koronawirusa zbliżającej się na horyzoncie, „możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość” – powiedział Gottlieb. „Ale przed nami trudne miesiące”.

Źródło: Yasemin Saplakoglu

Ireland To Impose 6-Week National Lockdown, Estimates 150,000 Job Losses

Covid in the U.S.: Latest Map and Case Count

Wales is introducing a ‘firebreak’ lockdown. What this means

UVA Health doctors, researchers explain why winter will be a challenge in the COVID-19 fight

Zdjęcia:  Shutterstock

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x