Świątynia w Tokio organizuje pogrzeb osobistych pieczęci

Religia w Japonii jest mieszanką tradycji buddyjskiej i szintoistycznej, więc chodzenie do świątyń i kaplic w celu modlitwy i błogosławieństwa nie jest niczym nadzwyczajnym. Jedyną wyraźną różnicą są pogrzeby które odbywają się w świątyniach buddyjskich. W poniedziałek (19.10) odbyło się nabożeństwo żałobne w świątyni Zenkokuji w tokijskiej dzielnicy Kagurazaka.

Uczestnicy nie gromadzili się jednak, aby pożegnać się z członkami rodziny lub przyjaciółmi, ale z osobistymi pieczęciami .

Pieczęcie osobiste, zwane po japońsku hanko lub inkan, to okrągłe pieczęcie używane zamiast podpisu. Nawet teraz wiele umów w Japonii nie jest uznawanych za prawnie wiążące, dopóki obie strony nie podbiją papierowej kopii dokumentu swoją pieczęcią. Są one również powszechnie stosowane wewnętrznie w japońskich biurach w celu potwierdzenia treści dokumentu.

Publiée par TDM テレワーク実行委員会 sur Lundi 19 octobre 2020

Pogrzeb osobistych pieczątek został zorganizowany przez TDM Telework Committee, zrzeszenie około 30 japońskich firm, które promują zmiany w normach biznesowych, aby praca zdalna stała się bardziej wykonalna dla Japończyków. Podczas gdy wiele osób w Japonii przeniosło się do pracy w domu od początku pandemii koronawirusa, nie jest niczym niezwykłym wezwanie do biura tylko dlatego, że wymagana jest pieczęć na kartce papieru. TDM postrzega to jako nieefektywne i niepotrzebne zagrożenie dla zdrowia, a wiele firm członkowskich oferuje zniżki klientom, którzy chcą przejść na pieczęci cyfrowe.

Z drugiej strony “pogrzeb” dotyka problemu kulturowego / emocjonalnego przywiązania, jakie niektórzy mogą odczuwać w związku z użyciem pieczęci osobistych. Jako od dawna szanowany aspekt japońskiej kultury biznesowej, a także symbol samego nosiciela, wielu niechętnie po prostu odrzuca swoją osobistą pieczęć, dlatego uroczystość w świątyni Zenkokuji, obejmowały śpiewanie sutr przez mnicha, aby sposób na rozstanie się z pieczęciami, dał im godność i szacunek, na jaką zasługują.

Publiée par TDM テレワーク実行委員会 sur Lundi 19 octobre 2020

Pogrzeb odbywa się po tym jak japoński rząd, rozpoczął proces wycofywania osobistych pieczęcie, faksów. Jednak szef TDM, Fumihiro Naganuma, chciał jasno powiedzieć, że nie próbuje całkowicie znieść pieczęci osobistych, mówiąc: „Uważam, że sama pieczęć osobista jest ważnym aspektem kultury, więc nie należy jej po prostu wyrzucać. Zamiast tego powinniśmy ponownie ocenić, czy są one naprawdę konieczne. Ważne jest, abyśmy wszyscy ponownie przemyśleli to, co może być bezcelowym elementem naszych procesów biznesowych ”.

Źródło: NHK News Web, FNN Prime Online, TDM Telework Committee Facebook page | Zdjęcia: Wikipedia/FlickreviewR 2

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x