Po 10 latach tajemnicy duet z anime ClariS w końcu zdjął maski i pokazał twarze

Jedną z dużych zmian w piosenkach anime w erze nowożytnej jest pojawienie się wokalistów przed kamerą. Teraz już wiadomo, że największe talenty nie tylko pojawią się na imprezach dla fanów promujących poszczególne anime, ale także  koncertują i produkują teledyski do swoich najpopularniejszych piosenek.

A przez ostatnie 10 lat duet wokalny ClariS, występował ale ich twarze były stale zakryte maskami.

Pierwotnie składająca się z dwóch nastolatek noszących imiona Clara i Alice, ClariS zadebiutowały w maskach i od tamtej pory kontynuują tą praktykę, nawet gdy Alice opuściła grupę, a obecna członkini Karen zajęła jej miejsce. Jedyny raz, kiedy były „widziane” bez masek, to na okładkach albumów, gdzie były reprezentowana przez ilustracje w stylu anime, ich lista przebojów wciąż rośnie dzięki ich muzycznemu wkładowi w popularne serii, w tym Puella Magi Madoka Magica, Oreimo, Nisemonogatari i Cells at Work .

We wtorek (20.10) minęła 10 rocznica powstania grupy i z tej okazji ClariS zorganizowało swój pierwszy koncert online. Jednak jeszcze większa zdziwienie nastąpiło, gdy ClariS zdjęło maski w trakcie koncertu i po raz pierwszy pokazały twarze.

Demaskowanie było odzwierciedleniem tekstu nowej piosenki pary „Precious”, która mówi: „W tym wyjątkowym dniu chcemy powitać wszystkich naszymi odkrytymi twarzami”.

Koncert został w dużej mierze oparty na utworach zawartych w kolekcji największych hitów ClariS, która trafiła do sprzedaży 21 października i jest podzielona na dwa albumy (Green Star, który zawiera „Precious” i Pink Moon).

Źródło: Press release | Zdjęcia: Press release

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x