Japoński gigant sake wytwarza gin z budweiserów

Wraz z nieoczekiwanym i bezprecedensowym spadkiem aktywności społecznej przez większość 2020 r., sprzedaż piwa w Japonii spadła o 52 procent w kwietniu w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej .

W rezultacie wiodąca marka Budweiser miała w rękach około 80 000 piw. Nie znając daty końca pandami i w towarzyszącej jej przerwy w piciu, wszystkie butelki prawdopodobnie trzeba by wyrzucić.

Na szczęście w takich sytuacjach Ethical Spirits z Tokio jest niezastąpiona. To oni są producentami Last, czyli aromatyzowanego ginu wytwarzanego z pozostałości osadu z produkcji sake .

Tym razem Ethical Spirits próbują tej samej magii z piwem jako składnikiem źródłowym. Istnieje jednak wiele różnic między osadem sake a piwem: jedno jest zrobione z ryżu, a drugie z chmielu, jedno ma konsystencję stałą, a drugie jest gazowaną cieczą.

Firma Ethical Spirits połączyła siły z jednym z największych i najdłużej działających producentów sake w Japonii, firmą Gekkeikan, i wykorzystała ich ogromne zasoby i doświadczenie w produkcji Revive: prawdopodobnie pierwszego na świecie ginu z resztek budweisera.

Jagody jałowca są używane, aby nadać ten wyraźny smak ginu, wraz ze skórkami cytryny i cynamonem. Dodaje się również chmiel i chipsy z drewna bukowego, aby wydobyć nieodłączne smaki procesu warzenia Budweisera.

Ponadto, ponieważ jest wytwarzany z piwa, a nie alkoholu zbożowego, w rezultacie ma znacznie złożony smak, który uzupełnia odważniejsze potrawy o pikantnym i słonym smaku.

Ale co ważniejsze, łyk Revive zawiera również wskazówkę, jak postępować właściwie, wspierając model biznesowy Ethical Spirits polegający na zrównoważonym obniżaniu kosztów przy jednoczesnym zmniejszaniu ilości odpadów. Na przykład, produkując Last – osad pozostający po produkcji sake przekazywany jest do Ethical Spirits, które następnie przerabia go na gin. Następnie część dochodów ze sprzedaży Lasta przeznaczana jest na zakup ryżu, który Ethical Spirits oddaje producentom sake, aby mogli dalej produkować sake, a tym samym wytwarzać więcej osadu drożdżowego, który ponownie będzie dawał więcej Last.

Część pieniędzy, ze sprzedaży Revive zostanie przekazana na rzecz Music Cross, który jest funduszem pomocowym dla osób z branży muzyki na żywo.

Oznacza to również, że Revive jest projektem stosunkowo krótkoterminowym, a zapasy są ograniczone. Więc jeśli jesteś ciekawy, jak smakuje gin zrobiony z piwa z recyklingu, lub chcesz pomóc japońskiej scenie muzyki na żywo, wystarczy kupić butelkę za 5500 jenów (~202 PLN) ze sklepu internetowego Ethical Spirits.

Źródło: Ethical Spirits, PR Times | Zdjęcia: PR Times

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x