Mały rekin albinos i „cyklop” wprawiają rybaków w zakłopotanie

Rybacy w Indonezji byli zdumieni, gdy wciągnęli białego młodego rekina z jednym okiem. Dziwnie wyglądający okaz został znaleziony wewnątrz dorosłego rekina, który zdechł po złapaniu w sieci.

Według Yahoo News Australia rzadki rekin albinos został złapany u wybrzeży prowincji Maluku 10 października. Ale kiedy rybacy rozcięli żołądek stwora, aby usunąć jelito – znaleźli w środku martwego małego cyklopa. Młody rekin miał tylko jedno oko na środku głowy, a jego maleńkie płetwy już się uformowały.

Jeden z rybaków, imieniem Andy, powiedział mediom: „Znaleźliśmy troje dzieci w jego żołądku, ale jedno z nich wyglądało dziwnie z tylko jednym okiem. Jego kolor też był dziwny, jak mleko ”.

Załoga przekazała rekina lokalnym władzom przystani do dalszego zbadania. Raporty mówią, że rekin prawdopodobnie miał cyklopię, deformację wrodzoną u różnych gatunków, która może spowodować, że u zarodka rozwinie się tylko jedno oko.

Mały rekin miał również albinizm, co oznacza, że rekin produkuje niewielkie ilości melaniny, która wytwarza pigment. To nie pierwszy przypadek złapania rekina „cyklopa”.

Amerykański rybak wywołał zdziwienie, kiedy w 2011 roku wyłowił podobnie dziwną rybę. Enrique Lucero León złapał rekina albinosa z jednym okiem u wybrzeży Meksyku. Został znaleziony z dziewięcioma w pełni rozwiniętym rodzeństwem wewnątrz dorosłej samicy żarłacza ciemnoskórego.

Naukowcy powiedzieli, że rekin nie przetrwałby długo poza macicą ze względu na rzadką deformację wrodzoną.

Zaledwie kilka tygodni temu wędkarze w Wielkiej Brytanii złowili niezwykłego rekina albinosa. Monter sklepowy Jason Gillespie, lat 50, łowił ryby głębinowe z przyjaciółmi, kiedy złapał rekina albinosa.

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcia: ViralPress

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x