Najnowsza teoria spiskowa QAnona twierdzi że królowa nie ma prawa do tronu

QAnon nadał nowy wymiar swojej złożonej sieci pomysłów na temat pedofilów, satanistów i najeźdźców z kosmosu.

Dziwaczna grupa konspiracyjna myśli, że królowa Elżbieta II nie ma prawa do tronu. Członkowie forów dyskusyjnych twierdzą teraz, że prawowitym monarchą Wielkiej Brytanii jest człowiek imieniem Joseph Gregory Hallett – przez niektórych nazywany królem Janem III.

Zainteresowanie QAnona Hallettem sięga kwietnia, kiedy opublikował 34-stronicowy dokument, w którym twierdził, że „bezprawna koncepcja króla Jerzego V” oznacza, że każdy monarcha od 1840 roku był tym, co nazywa „królewskim kłamstwem”. Hallett uzasadnia swoje twierdzenie, jak wszystkie dobre teorie spiskowe – rodziną Rothschildów.

Według niego wielka europejska dynastia bankowa kupiła „prawa do rozmnażania” rodziny królewskiej w ramach serii pożyczek zaciągniętych przez Wielką Brytanię na finansowanie wojen napoleońskich.

Podczas gdy niektórzy kultyści QAnon popierają jego twierdzenie, inni nie są tego tacy pewni. Inni anonimowi komentatorzy na szybko zmieniającej się scenie forum spiskowego twierdzą, że Hallett ma powiązania z Ghislaine Maxwell, nazistami, a nawet samym Szatanem.

Sugerowano nawet, że samozwańczy król Jan mógł być w rzeczywistości Pierwszym Jeźdźcem Apokalipsy.

Sam Hallett jest aktywny na YouTube, krytykując oficjalną rządową aplikację do śledzenia, oskarżając finansistę George’a Sorosa o zorganizowanie protestów Black Lives Matter i twierdząc, że królowa Elżbieta wysłała swojego osobistego lekarza, aby go odwiedził.

Zasugerował również, że Donald Trump może popierać jego roszczenia do tronu, i wygłaszał dzikie roszczenia wobec Billa Gatesa, opisując go jako „największego międzynarodowego przestępcę na świecie”, dodając, że szczepionki nie robią „absolutnie nic” poza zabijaniem ludzi.

Są to wszystkie pomysły, które z pewnością przyciągną do QAnona. Chociaż zwolenników QAnona może być tylko kilka tysięcy, wywierają oni ogromne wpływy ze względu na ich ogromną obecność w mediach społecznościowych.

Pozornie niewinne grupy na Facebooku mogą zostać szybko opanowane przez kultystów prowadzących nieustanną „wojnę informacyjną” i rozpowszechniających antydemokratyczne memy.

Ethan Zuckerman z MIT Media Lab powiedział BBC, że QAnon pozostawia ludzi niepewnymi, w co wierzyć. „Niebezpieczeństwo związane z Qanon nie polega na tym, że próbują wysadzić budynek w powietrze” – mówi. „Chodzi o to, że oni i inni wysadzają w powietrze naszą wspólną rzeczywistość”.

Źródło: dailystar.co.uk | Zdjęcia: Digital Warrior Productions / kingof.uk

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x