Fińskie linie lotnicze dostarczające posiłki do sklepów

Fińskie linie lotnicze oferują przyszłym podróżnym, którzy tęsknią za smakiem jedzenia w samolotach podczas pandemii COVID-19, szansę na przyniesienie posiłków do domu.

Finnair ogłosił, że inspirowane liniami lotniczymi dania Taste of Finnair będą dostępne w czwartek (14.10) w sklepie K-Citymarket w Vantaa Tammisto, po czym zostaną wprowadzone do innych sklepów sieci w całej Finlandii.

Linie lotnicze podały, że posiłki są oparte o ofertę klasy biznes Finnair i będą obejmować rotacyjny wybór przystawek w różne dni tygodnia, a całe menu będzie się zmieniać co dwa tygodnie.

„Dania inspirowane są smakami nordyckimi i japońskimi oraz sezonowymi składnikami” – powiedział Juha Stenholm, szef działu rozwoju produktów w Finnair Kitchen. „W menu znajdziemy na przykład fiński dym i renifery, a także porcję wołowiny i sosu z rzodkiewki z teriyaki, który nawiązuje do tokijskiej kultury street food”.

Marika Nieminen, dyrektor operacyjny Finnair Kitchen, powiedziała, że ​ spowolnienie ruchu lotniczego podczas pandemii koronawirusa zainspirowało ich do serwowania swoich potraw nie tylko na pokładzie samolotu.

„Chcemy zaoferować możliwość korzystania z Finnair i codziennego luksusu w domu, teraz, gdy podróże zostały na wiele sposobów ograniczone” – powiedział Nieminen. „Jednocześnie jest to dla nas nowy biznes, zatrudniający naszych szefów kuchni w Vantaa. To szczególnie wspaniałe, że w czasie, gdy ludzie tracą prace, możemy zapewnić naszym pracownikom pracę przy nowym eksperymencie”.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Finnair Kitchen

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x