Jeden na trzech Brytyjczyków przyznaje się do prania pościeli „tylko raz w roku”

Badanie wykazało, że co trzeci Brytyjczyk pierze prześcieradła tylko raz w roku – a nawyki związane z praniem bielizny są równie niepokojące.

Badanie przeprowadzone na 2000 osobach wykazało, że 30 procent pierze pościel co 12 miesięcy, a eksperci ostrzegają, że zły nawyk może prowadzić do roztoczy, pluskiew, infekcji grzybiczych i podrażnień skóry.

Zgodnie z ustaleniami firmy Hammonds Furniture, dr Aragona Giuseppe wzywa ludzi do zmiany pościeli raz w tygodniu, aby zapewnić optymalną czystość.

Wyniki nie były dużo lepsze, gdy uczestnicy byli pytani o to, jak często piorą bieliznę – ze znacznymi różnicami w regularności między mężczyznami i kobietami.

Niepokojące jest to, że jeden na dziesięciu mężczyzn przyznał się, że pierze bieliznę dopiero po 10 użyciach (w porównaniu z 3% kobiet), ale na szczęście 80% ludzi przyznało, że prało ją po każdym użyciu.

Dr Giuseppe zalecał pranie bielizny i skarpet po każdym używanym, z wyjątkiem biustonoszy, które należy czyścić po trzech lub czterech noszeniach – ponad połowa badanych kobiet zapewniła że przestrzega tych zasad.

Jeśli chodzi o noszenie jeansów, 18 procent osób twierdzi, że pierze je co roku, ale Brytyjczycy są bardziej restrykcyjni, jeśli chodzi o ręczniki łazienkowe, ponieważ 40 procent osób twierdzi, że prało je po każdym użyciu.

Co ciekawe, najczystszym pokoleniem okazały się milenialsi, podczas gdy osoby powyżej 65 roku życia mają najgorsze nawyki.

Ludzie mieszkający w Newcastle upon Tyne przestrzegali najlepszych nawyków związanych ze sprzątaniem, w porównaniu z mieszkańcami Belfastu, którzy najrzadziej piorą swoje ubrania.

Dr Giuseppe powiedział: „Regularne pranie odzieży i pościeli jest ważne dla ogólnej czystości i zapewnienia, że Twoje ciało pozostaje czyste i zdrowe. Jeśli nie pierzesz często ubrań, możesz być narażony na infekcję lub po prostu czuć się nieczystym i pachnieć brzydko. Prześcieradła i poszewki na poduszki należy prać, jak są brudne, mogą sprzyjać trądzikowi, pryszczą i innym problemom skórnym powodowanych bakteriami przenoszonymi na skórę”.

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcia: Getty Images/iStockphoto

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x