Według japońskich badań trolle internetowe mogą nie być ludźmi o których myślisz

Czy kiedykolwiek spotkałeś osobę w Internecie, która była zdenerwowana, gotowa do walki o coś, gotowa umrzeć na za coś, o której pomyślałeś sobie: „Co jest nie tak z tą osobą ?!”

Spróbuj sobie teraz wyobrazić taką osobę w swojej głowie. Możliwe, że myślisz o kimś, kto wygląda tak:

Jednak według badań przeprowadzonych na wydziale Komunikacji Globalnej Uniwersytetu Tokijskiego mogą one wyglądać bardziej tak:

Shinichi Yamaguchi, profesor na Tokyo International University, przeprowadził dwa badania w 2014 i 2016 roku, z udziałem odpowiednio 20 000 i 40 000 uczestników. Badania wykazały, że spośród wszystkich osób, które odpowiedziały, że uczestniczyli w agresji online, 70 procent z nich stanowili mężczyźni.

Uczestników zapytano również o ich roczny dochód, podkreślając kolejną rozbieżność między trollami a tymi, którzy wolą trzymać się z dala od dramatów internetowych. Ci, którzy dopuszczali się bardziej nadużyć w Internecie, zarabiali średnio 6,7 miliona jenów (63,500 USD) rocznie, podczas gdy osoby, które nie obrażającego innych w internecie, zarabiały średnio 5,9 miliona jenów (56000 USD), co potencjalnie rozwiało mit, że hejterzy są młodymi bezrobotnymi osobami z dużą ilością wolnego.

Jeśli więc nie są znudzonymi, bezrobotnymi młodszymi ludźmi, jakie zawody wykonują hejterzy?

Ostatnie pytanie ankiety wymagało, aby uczestnicy wymieniali swoją pracę. 30 procent odpowiedzi pochodziło od osób bezrobotnych, studentów lub gospodyń domowych, 31 procent odpowiedzi pochodziło od osób na stanowiskach kierowniczych.

Dlaczego więc tacy ludzie są bardziej skłonni do nienawiści w Internecie? Według pana Yamaguchi, ludzie, którzy piszą pełne nienawiści komentarze, czują, że to ich obowiązek, a ujawniając swoje uczucia, wymierzają sprawiedliwość.

Niestety, wydaje się, że w dzisiejszych czasach Internet jest pełen nienawistnych komentarzy. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że się denerwujesz i masz ochotę udzielić złośliwej odpowiedzi, weź głęboki oddech i zastanów się, czy naprawdę warto, czy nie, zanim klikniesz Wyślij.

Źródło: Toyo Keizai Online via Otakomu | Zdjęcia: Pakusato

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x