Artefakty z Pompejów zwrócone przez turystę który twierdził że jest „przeklenty”

Skruszona Kanadyjka, która 15 lat temu zabrała fragmenty starożytnego włoskiego miasta Pompeje, zwróciła go wraz z listem wyjaśniającym, w jaki sposób przyniósł on „klątwę” do jej życie.

Kobieta, która podpisała list imieniem Nicole, powiedziała, że odwiedziła Park Archeologiczny w Pompejach, kiedy była „młoda i głupia” około 15 lat temu.

Powiedziała, że zabrała przedmioty z miejsca, w którym gorąca skała, popiół wulkaniczny i szkodliwy gaz zasypały starożytne miasto i jego mieszkańców, gdy Wezuwiusz wybuchł w 79 roku.

W liście Nicole – któremu towarzyszył w paczce dwie mozaiki, części amfory i kawałek ceramiki – napisała, że od kradzieży, miała dwa ataki raka piersi oraz przeżyła szereg nieszczęść.

„Proszę, weźcie je z powrotem, przynoszą pecha” – napisała.

Kobieta powiedziała, że paczka zawierała wszystko, co zabrała z Pompei, z wyjątkiem kafelka, który podarowała znajomej.

„Jestem dobrym człowiekiem i nie chcę już przekazywać tej klątwy mojej rodzinie, dzieciom ani sobie samej” – napisała. „Proszę, wybaczyć mi mój beztroski czyn, który popełniłam lata temu”.

Paczka została wysłana do biura podróży w Pompejach z prośbą o zwrot rzeczy do parku.

Rzeczniczka parku archeologicznego powiedziała, że miało miejsce około stu wcześniejszych przypadków, w których turyści odsyłali do miasta artefakty z Pompejów wraz z przeprosinami, twierdząc, że obiekty zostały przeklęte. W parku utworzono muzeum, w którym można zobaczyć zwrócone przedmioty i listy od przepraszających turystów.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Graham-H/Pixabay.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x