Operator drona na australijskiej plaży uchwycił chwili gdy duży rekin podpłynął do surfer i trącił deska mężczyzny. Beau Monks obsługiwał drona Surf Life Saving New South Wales na plaży Sharpes, niedaleko Balliny, kiedy zauważył rekina pływającego w pobliżu zawodowego surfera Matta Wilkinsona.

Monks używając głośnika na dronie, ostrzegł plażowiczów, aby wyszli z wody, a rekin uciekł chwilę później. „To coś jakby pojawiło się znikąd, a potem dotarło prosto do Matta. Poruszało się dość szybko. Śledziłem go, powiadomiłem ratowników i użyłem głośnika w dronie, aby wyprowadzić wszystkich z wody” – powiedział Monks.

„W ciągu 10 sekund był obok surfera, a 5 sekund później go nie było”. Monks mówi, że dron mógł odstraszyć rekina.

„Nie jestem do końca pewien, dlaczego rekin zdecydował się odpłynąć w ostatniej chwili. Mogło to być coś tak prostego, jak wpadnięcie na linę na nodze Matta, a może to był dron” – powiedział Monks australijskiemu Broadcasting Corp.

„Wiadomo, że morskie stworzenia uciekają, gdy nadlatuje dron”. Wilkinson nie zdawał sobie sprawy, że rekin zbliżył się do niego, dopóki nie wrócił na brzeg i nie przejrzał materiału filmowego.

„Widzimy rekiny na falach, ale to było zdecydowanie moje najbliższe spotkanie i mam nadzieję, że nie zbliżą się jeszcze bardziej” – powiedział.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Surf Life Saving NSW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x