Domowy reaktor termojądrowy nastolatka zdobywa rekord Guinnessa

Chłopiec z Tennessee zostaje uhonorowany przez Księgę Rekordów Guinnessa za niezwykłe osiągnięcie: osiągnięcie syntezy jądrowej na kilka godzin przed jego 13 urodzinami.

15-letni obecnie Jackson Oswalt z Memphis został okrzyknięty przez Guinnessa najmłodszym człowiekiem na świecie, który dokonał syntezy jądrowej po tym, jak przedstawiciele Guinnessa potwierdzili, że zbudował własny reaktor termojądrowy w swoim rodzinnym domu i z powodzeniem go używał, kiedy miał 12 lat.

„Udało mi się wykorzystać energię elektryczną, aby przyspieszyć dwa atomy deuteru razem, tak że łączą się one w atom helu-3, a także uwalniają neutron, który można wykorzystać do podgrzania wody i włączenia silnika parowego, który z kolei wytwarza elektryczność – powiedział Oswalt.

Guinness powiedział, że reaktor i proces Oswalta muszą zostać zweryfikowane przez Fusor.net, The Open Source Fusor Research Consortium i badacza syntezy jądrowej Richarda Hulla, który prowadzi listę naukowców amatorów, którzy z powodzeniem stworzyli własne domowe reaktory termojądrowe.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Guinness World Records / YouTube

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x