Eksperci twierdzą że błysk światła widziany nad wschodnim wybrzeżem to prawdopodobnie meteor

Mieszkańcy wschodniego wybrzeża w Ohio i Pensylwanii sfilmowali niezwykle jasną kulę ognia na niebie, która według ekspertów była prawdopodobnie meteorytem poruszającym się z dużą prędkością.

Kamery na desce rozdzielczej i kamery bezpieczeństwa w domu zarejestrowały błysk światła na niebie tuż przed 6:30 w środę (30.10), a organizacja non-profit American Meteor Society podała, że ​​odnotowano ponad 700 zaobserwowanych kul ognia.

American Meteor Society twierdzi, że kula ognia jest uważana za przypadkowy meteor niezwiązany z żadnymi znanymi rojami meteorytów. Ekspert Ralph Crewe powiedział, że meteor był niezwykle jasny. „Widzieliśmy naprawdę wyjątkowy meteor, kiedy to kawałek gruzu z kosmosu, uderza w atmosferę” – powiedział Crewe dla KDKA-TV.

Powiedział, że rzadko widzi się kulę ognia tak jasną na zaludnionym obszarze. „W rzeczywistości zdarzają się one dość często, ale zwykle nie na przeludnionych obszarach. Większość Ziemi to ocean, więc mamy szczęście, że możemy go zobaczyć” – powiedział.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: American Meteor Society/YouTube

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x