Rzeźba żółwia morskiego wykonana z wyrzuconych plastikowych śmieci

Grupa z Teksasu podnosi świadomość zanieczyszczenia plastikiem, przedstawiając rzeźbę żółwia morskiego wykonaną z ponad 6000 kawałków plastiku wyrzuconych na miejskie plaże.

Rzeźba, nazwana Terry Jane the Atlantic Green Sea Turtle, została stworzona przez Connie Lovell, artystkę i prezesa Washed Up Texas, używając ponad 6000 kawałków plastikowych śmieci, które wyrzucono na plaże Wyspy Południowej Padre.

Rzeźba żółwia jest teraz wystawiana w Art Center of Corpus Christi. „Oczywiście twoją pierwszą reakcją na widok Terry’ego na dziedzińcu jest:„ Wow, to ogromny żółw ”, a potem podchodzisz bliżej i mówisz:„ Chwileczkę? To plastik. Och, to jest plastik z odzysku z plaży”- powiedziała KRIS-TV dyrektor wykonawczy Art Center Dianna Bluntzer.

Lovell powiedział, że plastikowe kawałki zostały zebrane z plaż przez wolontariuszy z Washed Up Texas. Powiedziała, że rzeźba ma na celu uświadomienie, jak zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi wpływa na życie morskie.

„Jest toksyczny i jest dla nich toksyczny, i właśnie to robimy z naszym oceanem i musimy nauczyć się różnych sposobów utylizacji plastiku. Musimy przestać mówić: „Muszę to zrobić z plastiku, „Musimy się zmienić” – powiedziała.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: KRIS 6 News

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x