Internet ma już ponad 30 lat – jak World Wide Web zmienił nasze życie

W dzisiejszych czasach w ogromnym stopniu polegamy na internecie. Jednak jeszcze nie tak dawno światowa sieć była nowym tworem z obsługa, którego wielu ludzi nie umiało sobie poradzić. W 2019 roku minęło 30 lat, odkąd Tim Berners-Lee przedstawił koncepcję internetu. Niesamowite jest zobaczyć, jak wiele się zmieniło w tym czasie. Nasze życie z pewnością nie byłoby takie samo bez internetu, chociaż nie można stwierdzić czy byłoby lepsze, czy gorsze?

Niekończąca się rozrywka

Obecnie wydaje się, że większość ludzi w kraju ma abonament na Netflix, Amazon Prime lub inną usługę przesyłania strumieniowego online. Dzięki niemal nieskończonej podaży filmów i seriali platformy te całkowicie zmieniły sposób, w jaki obecnie konsumujemy media. Chociaż wiele osób nadal ogląda telewizję, znacząco straciła ona na znaczeniu, gdy te witryny stały się popularne. W końcu możesz oglądać rzeczy, które Ci odpowiadają, zamiast dostosowywać swój harmonogram do ulubionego programu. Za kilka lat te internetowe wypożyczalnie prawdopodobnie staną się podstawową platformą rozrywki w wielu krajach.

Nowe sposoby komunikacji

Jednym z najbardziej znaczących skutków, jakie wywarł internet, jest sposób, w jaki usprawnił on komunikację na całym świecie. Jeśli masz przyjaciela w innym kraju, najprawdopodobniej musiałeś do niego pisać listy, żeby pozostać w kontakcie. Teraz możesz po prostu wysłać mu wiadomość na Facebooku. Media społecznościowe całkowicie zmieniły naszą koncepcję komunikacji i pomogły wielu ludziom utrzymać ich przyjaźnie. Nie jest to jednak pozbawione wad. Te witryny są również w dużej mierze odpowiedzialne za rozpowszechnienie wirtualnej przemocy, które odnotowuje się coraz więcej przypadków na przestrzeni ostatnich lat. Cała anonimowość, jaką zapewniają, pozwala ludziom na swobodę oczerniania innych bez narażania się na odwet.

Zakupy

Ludzie dzisiaj rzadko robią zakupy w fizycznych sklepach. Może to nie być widoczne na pierwszy rzut oka, zwłaszcza gdy próbujesz poruszać się po domu towarowym w czasie wakacji. Jednak wielu  ludzi rezygnuje z osobistego kupowania produktów, ponieważ zamiast tego mogą je po prostu kupić online. Internet wprowadził koncepcję sklepów internetowych, w których ludzie mogą dostać wszystko, czego potrzebują, bez konieczności wychodzenia z domu. Ponieważ strony te oferują zwykle niskie ceny i szybką dostawę, ludzie rzadko mają potrzebę, by robić zakupy fizycznie na nich będąc.

Wszystkie drobne prace

Technologia powoli przejmuje kontrolę nad naszym życiem, a my na to pozwalamy. Kiedyś myśleliśmy, że masywne telefony komórkowe i komputery są szczytem technicznej doskonałości, ale od tego czasu wiele się zmieniło. Wraz z ciągłym doskonaleniem internetu zaobserwowaliśmy pojawienie się inteligentnych urządzeń, które zasadniczo uwolniły nas od robieniem rzeczy, których kiedyś musieliśmy pilnować. Niezależnie od tego, czy chodzi o ogrzewanie domu, odtwarzanie muzyki, czy po prostu włączanie światła, technologia teraz robi to wszystko za nas. To całkiem rewolucyjne rozwiązania, chociaż możemy znaleźć się w nieciekawej sytuacji, jeśli internet kiedykolwiek przestanie działać.

Nie ma wątpliwości, że internet wywarł ogromny wpływ na całe nasze życie. Polegamy na nim w ogromnym stopniu i nic nie wskazuję na to, aby coś się zmieniło.

 

Źródła: Morgan Simone | Zdjęcia: Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x