Co to znaczy gdy pary obsesyjnie publikują swoje zdjęcia w mediach społecznościowych?

Być może przeglądając telefon, widzieliście TĘ parę w mediach społecznościowych. Tę, która przesyła tony zdjęć bez względu na porę dnia, aby zdominować tablice wszystkich, pokazując, jak bardzo są zakochani. O czym tak naprawdę świadczą te wszystkie zdjęcia w mediach społecznościowych?

Problemy z bezpieczeństwem

Chociaż może się wydawać, że pary na tych zdjęciach łączą silniejsze uczucia niż kiedykolwiek, to tylko moc internetu. Badania sugerują, że ludzie ciągle przesyłający posty w rzeczywistości próbują znaleźć sposoby, aby poczuć się bezpieczniej. W komunikacji partnerskiej często brakuje im na przykład mówienie „kocham cię” od czasu do czasu. Te dynamiczne duety szukają innych osób, aby pokazać im, jak dobrze radzi sobie ich związek. Przeczytanie komentarzy o tym, jak dobrze razem wyglądają, może im wystarczyć bez konieczności komunikowania tego sobie nawzajem. Nie dotyczy to wszystkich, ale może być to powód tych niekończących się selfie.

Kontrolowanie problemów

Być może widzisz pary, w których tylko jedna połówka zalewa socjal media zdjęciami? Badania sugerują, że publikowanie postów o partnerze jest prawie jak oznaczanie swojego terytorium. Gdyby ci ludzie byli psami, sikałyby po całym Facebooku.

Tworzenie obrazu

Czasami pary wiedzą, że w oczach wszystkich mają zupełnie inny związek niż ten, w którym tkwią w rzeczywistości. Niezależnie od tego, czy Cię denerwują, czy nie, prawdopodobnie widziałeś przynajmniej jedno z tych zdjęć i poczułeś lekkie ukłucie zazdrości. Oni właśnie tego chcą. Nawet jeśli nie są w idealnym związku (a nie oszukujmy się, kto jest?), wywołanie zazdrości u innych może zwiększyć ego niektórych par. Polubienia i komentarze, które dostają w Internecie, przekładają się następnie na ogólne poczucie szczęścia.

Szał relfie

Tak, dobrze przeczytałeś: relfie. Selfie już nie wystarczają, teraz chodzi o idealne selfie w związku, AKA relfie. Badania wykazały, że czasami pary bardziej skupiają się na uzyskaniu idealnego zdjęcia niż na cieszeniu się chwilą. Więc widziałeś u kogoś te przepiękne zdjęcia z wakacji lub randek? Cóż, może to oznaczać, że duet, na który patrzysz, nie jest zainteresowany spędzaniem czasu razem. W rzeczywistości ich oddanie sobie nawzajem trwa tylko wtedy, gdy robią to idealnie wyglądające zdjęcie.

Chociaż ciągłe publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych może wydawać się słodkie, wygląda na to, że może się za nimi kryć wiele ukrytych znaczeń. Poza tym jeśli to robisz, to prawdopodobnie po prostu działasz wszystkim na nerwy!

 

Źródła: Josh Becker | Zdjęcia: Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x