7 oznak dojrzałego związku

Znalezienie odpowiedniej osoby jest niesłychanie trudnym zadaniem. Jednego dnia myślisz, że jesteś w najlepszym związku, z najlepszą osobą, a następnego jesteś singlem, mieszkasz samotnie, a Twój telefon jest zapełniony zdjęciami Twojego pupila. Istnieje wiele znaków, które wskazują na to czy Twoja obecna relacja to coś poważnego, czy to tylko przelotny romans. Oto kilka z tych, które wskazują na dojrzałość związku i partnera.

Nie przeszkadza wam to, że nie widzicie się 24/7

W przeciwieństwie do związków, w których byliście w liceum, gdzie nie mogliście jeść, spać ani oddychać bez drugiej połówki, ta relacja jest bardziej zrównoważona pod względem emocji i potrzeby uwagi. Nie czujecie potrzeby ciągłego przebywania razem – to dobrze! Trochę indywidualności!

Wasze relacje z przyjaciółmi pozostają tak samo bliskie, jak przed waszym związkiem

To jedna z najważniejszych rzeczy – nie porzuca się przyjaciół, gdy tylko rozpoczyna się związek z kimś nowym. Najważniejszą rzeczą jest pozostanie sobą, nawet wtedy gdy twój związek nabierze pełnego rozkwitu. Utrzymywanie przyjaźni jest równie ważne, jak utrzymywanie relacji.

Wysyłanie SMS-ów do siebie nawzajem przez cały dzień to przeszłość

To kwestia niepewności. Kiedy jesteście w dojrzałym związku, nie czujecie potrzeby ciągłego pozostawania w kontakcie ze swoją połówką, aby mieć na nią oko. Każdy z was robi swoje, a kiedy macie trochę wolnego przychodzi czas na rozmowy.

Akceptujesz swojego partnera takim, jakim jest

Kiedy jesteś w dojrzałym związku, nie próbujesz zmieniać osoby, z którą jesteś – to i tak nie zadziała. Kluczem jest to, że nie chcesz niczego w nim zmieniać. Chociaż prawdopodobnie są pewne małe rzeczy, które mogą Cię czasem irytować, nie są one na tyle ważne, aby wpłynąć na twoje uczucia.

Nie boicie się rozmawiać o przyszłości

Małżeństwo, dzieci i wszystko, co pomiędzy będzie poważnie omówione. Wiesz, że jesteś w dojrzałym związku, kiedy nie boisz się poruszać ważnych tematów, takich jak rodzina i zaangażowanie.

Twój proces myślowy nieco przestawia się z “ja” na “my”

Chociaż nie wszystko, co robisz i myślisz powinno być w formacie “my”, kiedy jesteś w tym prawdziwym i dojrzałym związku, zaczynasz myśleć o swoim partnerze jako o części samego siebie. Nie zapominaj, kim jesteś, ale zwracanie uwagi na drugą osobę jest niezbędne.

Ufacie sobie całkowicie

ZAUFANIE – bez niego zapomnij o poważnym związku. Każdy trwała relacja opiera się na zaufaniu. Zazdrość nie powinna być częścią związku pełnego miłości i szacunku.

 

Źródła: Samuel Abishi | Zdjęcia: Unsplash

 

 

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x