Elvis Presley – kilka ciekawostek na temat gwiazdora

Czy uważasz się za fana Elvisa Presleya? Cóż, jeśli tak, jest duża szansa, że ​​oprócz znajomości jego genialnej muzyki znasz wiele faktów na jego temat. Jednak nawet najbardziej zagorzali fani piosenkarza prawdopodobnie nie wiedzą o nim wszystkiego. Oto kilka dziwnych faktów na temat Elvisa, które z pewnością Cię zaskoczą.

Elvis miał bliźniaka

Elvis urodził się 8 stycznia 1935 roku, ale nie był jedynym dzieckiem w łonie matki – tak naprawdę miał brata bliźniaka. Niestety, jego bliźniakowi nie udało się przeżyć porodu. Rodzice Elvisa nadali dziecku imię, Jesse Garon Presley. Drugie imie Elvisa to Aron, miało ono upamiętnić jego zmarłego brata.

Uważa się, że Elvis zawsze pamiętał o swoim bracie i że jego zainteresowanie duchowością było częściowo spowodowane jego śmiercią.

Ulubionym zwierzakiem Elvisa był szympans

Kiedy jesteś bogaty jak Elvis, masz możliwość posiadania egzotycznych zwierzątek. Michael Jackson miał szympansa, ale zanim sprawił, że posiadanie szympansa było czymś fajnym, to Elvis wyznaczał trendy. Jego szympans miał na imię Scatter, a Elvis kupił go od artysty z Memphis, który używał go jako rekwizytu w swoich programach. Scatter był niegrzecznym małym szympansem, ale Elvis go uwielbiał.

Elvis był fanem Kapitana Marvela Jr.

Jak większość zwykłych śmiertelników, Elvis również kochał superbohaterów, a jego ulubionym był Kapitan Marvel Jr. Uważa się, że jego styl i wygląd były inspirowane tą postacią. Obejmuje to wszystko, od bokobrodów po włosy, a nawet kombinezony z peleryną.

Przyjął również symbol błyskawicy jako swój własny. Mimo że był nieoficjalny, zadbał o to, by był używany wszędzie, w tym na ścianie jego pokoju, na biżuterii i na jego prywatnym samolocie. Twórcy Kapitana Marvela Jr. odwdzięczyli się, tworząc postać inspirowaną Elvisem, zwaną King Marvel.

Uczył się sztuk walki

Elvis służył w wojsku, gdzie zainteresował się sztukami walki. Właściwie trenował karate przez około 15 lat, do momentu, w którym uzyskał czarny pas, który jest najwyższą rangą w karate. Spodobało mu się to tak bardzo, że postanowił otworzyć szkołę karate w Memphis, posiadał też okazały zbiór książek na temat sztuk walki.

 

Źródła: Rob Kempinski | Zdjęcia: Gettyimages, Unsplash

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x