Drugi co do wielkości diament w historii Krateru Diamentów

Gość w Parku Stanowym Krateru Diamentów (Crater of Diamonds State Park) w Arkansas odkrył 9,07-karatowy klejnot – drugie co do wielkości odkrycie diamentu w historii parku.

Parki Stanowe Arkansas poinformowały, że 33-letni Kevin Kinard z Maumelle w Arkansas odwiedzał park z przyjaciółmi w Święto Pracy, kiedy natknął się na kryształ o zaokrąglonym kształcie z wgłebieniami.

„Wyglądało to trochę interesująco i błyszcząco, więc włożyłem go do torby i szukałem dalej. Pomyślałem, że to może być szkło” – powiedział Kinard.

Kinard powiedział, że nie sądzi, aby jego odkryć było wartościowe, ale zdecydował się aby jego kamyk sprawdził pracownik Diamond Discovery Center, ponieważ jego przyjaciele chcieli zbadać ich znaleziska.

„Prawie nie zgodziłem się aby sprawdzić moje znalezisko, ponieważ nie sądziłem, że znalazłem coś wartościowego. Jednak mój przyjaciel kazał sprawdzić swoje, więc powiedziałem im też żeby sprawdzić moje” – wspomina.

Pracownik przeglądający odkryciu Kinarda zabrał kryształ do biura do dalszych badań, a kilka minut później Kinard został wprowadzony do biura i powiedziano mu, że znalazł diament o masie 9,07 karata.

„Szczerze miałem łzy w oczach, kiedy mi powiedzieli. Byłem w kompletnym szoku” – powiedział Kinard.

Pracownik powiedział, że odkrycie Kinarda jest drugim co do wielkości odkryciem od czasu, gdy Crater of Diamonds stał się parkiem stanowym w 1972 roku. Pierwsze miejsce zajmuje 16,37-karatowy biały diament Amarillo Starlight znaleziony w parku w sierpniu 1975 roku.

„Gratulacje dla pana Kinarda za znalezienie tego imponującego diamentu – drugiego co do wielkości znalezionego w parku od 1972 roku” – powiedziała Stacy Hurst, sekretarz Departamentu Parków, Dziedzictwa i Turystyki Arkansas.

„Takie znalezisko jest zawsze ekscytujące dla gościa parku, a także dla personelu parku, który pomaga zidentyfikować klejnot i podziela emocje”.

Kinard powiedział, że zdecydował się nadać swojemu odkryciu nazwę, która uhonoruje miło spędzony czas z przyjaciółmi w parku: Diament Przyjaźni Kinarda.

„Uwielbiamy podróżować razem i świetnie się tu bawiliśmy. To było bardzo poczuające doświadczenie” – powiedział.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo courtesy of Arkansas State Parks

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x