84-letni weteran wojny koreańskiej z maturą

84-letni mężczyzna z Teksasu otrzymał dyplom ukończenia szkoły średniej ponad 65 lat po tym, jak przedwcześnie opuścił szkołę, aby służyć w wojnie koreańskiej.

Rada Powierników Niezależnego Okręgu Szkolnego Texarkana podczas niedawnego spotkania wręczyła Paulowi Mackeyowi dyplom ukończenia szkoły średniej.

Mackey miał ukończyć szkołę w 1954 roku, ale opuścił ją przed ukończeniem ostatniego roku, aby dołączyć do amerykańskiej piechoty morskiej i służyć w wojnie koreańskiej. „Wielu amerykańskich uczniów porzuciło swoje marzenia edukacyjne, kiedy opuścili szkołę średnią, aby zaciągnąć się i służyć swojemu krajowi w czasie wojny” – powiedziała rzeczniczka okręgu szkolnego Tina Veal-Gooch.

Veal-Gooch powiedział, że Texas Education Code pozwala okręgom wydawać dyplomy honorowo zwolnionym weteranom, którzy służyli podczas II wojny światowej, w Korei lub Wietnamie.

Mackey, który wcześniej uzyskał GED [General Educational Development – amerykański odpowiednik dyplomu ukończenia szkoły średniej] i ukończył college, powiedział, że uzyskanie dyplomu zakończyło jego edukację.

„Wy, dzieciaki, które to widzicie – bądźcie mądrzy” – powiedział Mackey KSLA-TV . „Bądź mądry, chodź do szkoły i zostań w szkole”.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Texarkana Independent School District

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x