Co się dzieje z tymi chmurami?

Nie ma w Japonii góry, którą chciałoby zobaczyć więcej ludzi niż Mt. Fuji, niestety jest to jedna z najtrudniejszych gór do zobaczenia. Fuji jest najwyższym szczytem w kraju, lokalna geografia i wzorce pogodowe powodują, że często jest spowita mgłą i zasłonięta chmurami.

Japoński użytkownik Twittera Taitan (@ taitan21) skierował swój aparat w stronę Mt. Fuji między miejscem, w którym stał w mieście Fuji w prefekturze Shizuoka, a górą była wielka chmura. Tym razem jednak nie zepsuło to zdjęcia, a tylko uczyniło go jeszcze bardziej niesamowitym.

Mt. Fuji przeciętny Japończyk, widział na niezliczonych ilościach zdjęcia, ale niewielu kiedykolwiek widziało ją w ten sposób, co skłoniło wielu do żartobliwych teorii na temat tego, co się dzieje na zdjęciu.

Istnieje jednak wyjaśnienie, które nie dotyczy istot pozaziemskich ani bóstw. Ten rodzaj tworzenia się chmur nazywany jest chmurą soczewkowata, ale w tym przypadku japońskie określenie tsurushigumo lub „wisząca chmura” może być łatwiejsze do zrozumienia.

Mówiąc prościej, tego rodzaju chmury powstają, gdy wilgotne powietrze jest przewiewane przez wiatr nad szczytem wysokiej góry. Kiedy przenosi się na drugą stronę góry, wiatr tworzy falisty prąd, a powietrze się ochładza. Jeśli zrobi się wystarczająco chłodno, chmura tworzy się pomiędzy miejscami, w których fala wiatru wznosi się i opada, a zmniejszony prąd boczny utrzymuje ją na miejscu, tworząc coraz większą chmurę o kształcie soczewki, która „wisi” na niebie .

Z powodu deszczu poprzedniego dnia i niskich temperatur w nocy, warunki były idealne w momencie robienia zdjęcia Taitana. Oczywiście będąc mieszkańcem miasta Fuji ma mnóstwo okazji do robienia zdjęć górą.

Powszechnie uważa się, że zima, najsuchsza pora roku w Japonii, to najlepszy czas na fotografowanie Mt. Fuji. Ale jak pokazują prace Taitana, góra ma wyjątkowe piękno również w pochmurne dni, więc nie ma potrzeby odkładania wizyty na najzimniejszą część roku.

Źródło: Twitter / @ taitan21 przez IT Media , Weather News | Zdjęcia: Twitter / @ taitan21

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x