Połknął szczoteczkę podczas szczotkowania

Lekarze usunęli szczoteczkę o długości 19 cm w ciągu 24 godzin, obawiając się, że pozostawienie jej dłużej mogło być śmiertelne. Pacjent, lat 39, któremu nie podano nazwiska, mył zęby 15 września, kiedy się poślizgnął. Pospieszył do pobliskiej przychodni, która szybko skierowała go do szpitala oddalonego o ponad 100 km.

Prześwietlenie i dalsze testy nie pozwoliły zlokalizować szczoteczki w gardle mężczyzny – co doprowadziło lekarzy do wniosku, że znajdowała się ona w jego żołądku. Po krótkim czasie wykonano drobną operację i usunięto szczotkę.

Mężczyzna pozostał w szpitalu podczas rekonwalescencji i został wypisany kilka dni później. Dr Bomni Tayeng, starszy chirurg w Bakin Pertin General Hospital w Pradesh w Indiach, powiedział: „Pacjent został przewieziony do prywatnego szpitala w Pasighat, skąd został skierowany do naszego szpitala. „Chirurg laryngolog z naszego szpitala zbadał pacjenta i zaplanował wykonanie ezofagoskopi, podczas gdy ja zbadałem pacjenta około godziny 18:00. „Ezofagoskopię wykonano 16 września rano, ale szczoteczki do zębów nie udało się znaleźć w przełyku – rurce mięśniowej łączącej gardło z żołądkiem. – To oznaczało, że szczoteczka weszła do żołądka.

Dr Tayeng dodał, że pacjent nie odczuwał bólu po spożyciu szczoteczki do zębów i odczuwał jedynie niewielki dyskomfort w górnej części brzucha. Powiedział: „Ponieważ na zdjęciu rentgenowskim nie można było wykryć szczoteczki do zębów, zdecydowałem się przeprowadzić laparotomię eksploracyjną w znieczuleniu ogólnym. „Szczoteczka była łatwo wyczuwalna w żołądku i została wyjęta przez małe nacięcie w żołądku. Ta procedura zajęła tylko około 30 minut. „Już następnego dnia zaczął przyjmować płyny ustne i dochodzi spokojnie do zdrowia. Został zwolniony 21 września ”.

Źródło: metro.co.uk | Zdjęcia: SWNS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x