Japonia ponownie otworzy granice ale…

Chociaż wiele firm i obiektów publicznych w Japonii pozostało otwartych podczas pandemii koronawirusa, kraj szybko zamknął swoje granice dla międzynarodowych podróży, gdy wiosną zaczęły gwałtownie rosnąć światowe liczby zakażeń. Decyzja ta została uznana przez wielu za powód wyjątkowo niską liczbę przypadków COVID-19 w Japonii, szczególnie w kraju o tak wielu gęsto zaludnionych ośrodkach, ale mimo to była to smutna sytuacja dla osób pragnących wjechać do kraju.

Dopiero latem ponownie otwarto podróże służbowe dla gości pochodzących z wybranej grupy innych krajów azjatyckich, a nawet wtedy tylko dla osób podróżujących służbowo. Jednak teraz, na ostatnim etapie długiej drogi powrotnej do starej normalności, wiele źródeł donosi, że japoński rząd ponownie otworzy w przyszłym miesiącu podróże do Japonii ze wszystkich krajów na całym świecie .

Osoby wjeżdżające do Japonii będą nadal musiały przejść dwutygodniowy okres kwarantanny, zanim zostaną wpuszczone do ogółu społeczeństwa, a ruch przychodzący będzie ograniczony do 1000 osób dziennie. Dostęp nie będzie ograniczony tylko dla biznesmenów, choć niestety dla tych, którzy mają ogólne zamiłowanie do wędrówek, wjazd do Japonii w celu zwiedzania nadal będzie zabroniony .

Jednak nowa polityka w końcu otworzy drogę dla obcokrajowców niebędących obywatelami Japonii do powrotu do kraju. Japonia w dużej mierze odmówiła ponownego wjazdu osobom niebędącym obywatelami Japonii, którzy przebywali w Japonii na podstawie wizy pracowniczej lub studenckiej. Polityka ta spotkała się z krytyką wielu członków społeczności międzynarodowej, ponieważ uniemożliwiała legalnym mieszkańcom powrót do pracy, szkół i domów w Japonii, wprowadzając ich w stan zawieszenia.

Źródło: Asahi Shimbun Digital via Otakomu , Nihon Keizai Shimbun | Zdjęcia: Pakutaso

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x