Jaka Japończycy spędzają długi weekend w erze koronawirusa?

Od maja, kiedy premier Japonii ogłosił stan wyjątkowy i poprosił ludzi o jak najdłuższe pozostawanie w domu, aby pomóc powstrzymać pandemię koronawirusa, nadeszły święta państwowe i długie weekendy, a ludzie odwoływali wyjazdy aby pozostać w swoich domach.

Wydawało się jednak, że wszystko się zmieniło w tym tygodniu, ponieważ Respect for the Aged Day i Autumnal Equinox Day przypadał odpowiednio w poniedziałek (21.09) i wtorek, tworząc czterodniowy weekend, dodatkowo minęły najgorsze z dusznych letnich upałów, przynosząc idealne warunki na podróż.

A podróżowanie jest tym, co ludzie robią, według doniesień prasowych, nastąpił 249,1-procentowy wzrost liczby podróżnych do Arashiyamy w Kioto i wzrost liczby turystów w innych popularnych miejscach turystycznych, takich jak Hakone w Kanagawie (109,4 procent), Atami Onsen w Shizuoka (57,6 procent ) i Otaru na Hokkaido (54,2 proc.).

Drogi były zakorkowane w pobliżu wielu atrakcji turystycznych, szczególnie w miastach z gorącymi źródłami, takich jak to w Jozankei, mieście w pobliżu Sapporo na Hokkaido. Aby pokazać, ile samochodów jeździło po drogach, z Nishishinjuku w Tokio do Uenohary w prefekturze Yamanashi, oddalonej o 61 kilometrów, powstał 60-kilometrowy korek.

Prefektura Yamanashi jest domem dla połowy góry Fudżi (ponieważ leży na granicy prefektur Yamanashi i Shizuoka), a także słynie z gorących źródeł w Hottarakashi, do którego czekała kolejka ludzi.

W Universal Studios Japan w Osace, park zapełnił się tak bardzo, że musiano ograniczyć wstęp, a ludzie stali w kolejce przez dwie godziny, aby wejść.

Mt Takao, popularne miejsce do wędrówek w pobliżu Tokio, było podobnie zatłoczone, a na leśnych szlakach tworzyły się kolejki, gdy wezwano służby ratownicze, aby przetransportować rannego turystę do szpitala.

Wiele osób chciało zobaczyć wspaniałe plenery, a kemping Raichosawa w Tateyama w prefekturze Toyama był pełen gości.

Nawet w odległej góralskiej dolinie Nagano, Kamikochi, spokojne otoczenie zostało zakłócone przez tłumy turystów, którzy ustawiali się w kolejce przez dwie godziny, aby wsiąść do autobusu wahadłowego na parking.

Jednym z najbardziej zatłoczonych miejsc okazał się park rozrywki Kodomonokuni znajdujący się w Jokohamie na obrzeżach Tokio.

Podczas gdy liczba nowych przypadków koronawirusa w Japonii spadła w tym tygodniu do poniżej 500 – mniej niż pierwszy wzrost zaobserwowany w kwietniu, kiedy odnotowano 743 przypadki, i na początku sierpnia, kiedy pojawiło się 1998 nowych przypadków – pandemia jest daleka od zakończenia, a ludzie mogą powszechnymi wyjazdami weekendowymi spowodować kolejny skok zachorowań.

Chociaż ludzie są słusznie zaniepokojeni gromadzącymi się tłumami, często poza ich macierzystymi prefekturami, lokalne firmy i rząd bez wątpienia będzie zadowoleny, widząc podróżujących ludzi. Dokładnie to miała na celu rządowa kampania Go To – zapewnienie obywatelom dotacji na podróże aby pomóc gospodarce podczas pandemii. Nie wiadomo jednak, czy będzie to miało szkodliwy wpływ na krajowy system opieki zdrowotnej.

Źródło: Jin | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x