Partia Dungeons & Dragons trwająca 38 lat

Kanadyjski fan Dungeons & Dragons świętuje wielką rocznicę – 38 lat prowadzenia tej samej gry.

Robert Wardhaugh powiedział, że rozpoczął kampanię fantasy RPG – która opiera się na kościach, postaciach stworzonych przez graczy i dużej wyobraźni do rozwoju – w 1982 roku, kiedy w grupie uczestniczyło tylko czterech graczy.

„Gracze kontrolują swoją postać, ale to wszystko, co kontrolują” – powiedział Wardhaugh w CNN. „Kontroluję wszystkie inne aspekty, niezależnie od tego, czy jest to pogoda, otoczenie, cokolwiek, przed czym stoją”.

Wardhaugh powiedział, że teraz prowadzi od dwóch do czterech sesji tygodniowo w Zoom dla swoich prawie 60 aktywnych graczy.

Dungeon Master powiedział, że gra rozpoczęła się zgodnie z oryginalną wersją zasad Dungeons & Dragons z 1982 roku, ale od tego czasu opracowała własny zestaw zasad w miarę ewolucji kampanii. „Moja gra bardzo różni się od oficjalnych zasad Dungeons & Dragons” – powiedział Wardhaugh. „To system reguł, który rozwinął się i stale się rozwija, ciągle się zmienia i jest coraz lepszy”.

Wardhaugh powiedział, że jego 38-letnia gra jest prawdopodobnie rekordem dla Dungeons & Dragons, ponieważ nie słyszał o innej grze, która byłaby zbliżona do tej długości.

„Jedną z rzeczy, która odróżnia moją grę od wszystkich innych gier, jest to, że jedyną rzeczą, która może ją ograniczyć, jest jak sądzę, długość mojego życia” – powiedział.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: edition.cnn.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x