Kobieta pozywa firmę z Tokio po przepracowaniu 48 dni z rzędu

Jeśli pracujesz w sferze rozrywki / środków masowego przekazu, prawdopodobnie musisz być przygotowany na wyczerpujący harmonogram pracy, ponieważ często nie jest to praca od poniedziałku do piątku od 9 do 17. To podwaja się, jeśli pracujesz w tej branży w Japonii, gdzie w wielu firmach nie chodzi o to, czy musisz pracować w nadgodzinach, ale ile.

Ale nawet jak na te standardy, obciążenie pracą jednego pracownika TV Tokyo Seisaku, firmy produkcyjnej i spółki zależnej nadawcy TV Tokyo, wydaje się szalenie przesadne.

Pracownica, 51-letnia kobieta, wcześniej pracowała wyłącznie jako producentka w firmie. Jednak po nieporozumieniu z szefem w 2017 roku została przeniesiona do działu decyzji w sprawach ogólnych .

Można by argumentować, że to niesprawiedliwa degradacja, ale sprawa stają się jeszcze bardziej niesprawiedliwe, kobieta nawet po przeniesieniu nadal musiała zajmować się wieloma zadaniami ze swojego poprzednim stanowiska. W pewnym momencie mówi, że pracowała przez 48 dni z rzędu, a jeśli to nie było wystarczająco nierozsądne, jej przełożony narzucił tylko jej różne przepisy dotyczące zachowania, takie jak ograniczenie czasu, kiedy mogła wstawać i iść do łazienki .

Kobieta mówi, że stres i napięcie spowodowały w końcu rozwój zaburzeń adaptacyjnych, stanu psychicznego, który może prowadzić do poważniejszych zaburzeń psychicznych. Po wysłuchaniu jej sprawy Biuro Standardów Pracy Mita w tokijskim oddziale Minato potwierdziło, że jej stan kwalifikuje się jako uraz psychiczny w miejscu pracy. Jej prawnik ogłosił, że pozywa TV Tokyo Seisaku za niezapłacone wynagrodzenie za nadgodziny, a także rozważa wystąpienie o dodatkowe odszkodowanie jako rekompensatę za molestowanie w miejscu pracy w postaci limitu korzystania z łazienki i innych nieuzasadnionych zasad.

W międzyczasie TV Tokyo Seisaku stwierdziła, że ​​nie zgadza się z twierdzeniami kobiety i interpretacją sytuacji, ale odmówiła komentarza w sprawie szczegółów w trakcie procesu sądowego.

Źródło: TBS News via Otakomu , Asahi Shimbun Digital | Zdjęcia: Pakutaso

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x