Jak dodać nieco inteligencji do swojego domu?

W dzisiejszych czasach wszystko staje się inteligentne. Istnieje wiele sposobów na przekształcenie zwykłego domu w inteligentny, który może wkrótce zapewnić Ci wczesny dostęp do XXII wieku. Jak więc zmienić nasze domy w inteligentne alternatywy?

Inteligentne głośniki

Wielu z nas widziało reklamy tych urządzeń, więc może nadszedł czas, aby zainwestować w inteligentny głośnik? To znaczy, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Przy tak ogromnym rynku wydaje się, że istnieje inteligentny głośnik, który pasuje do potrzeb i budżetu każdego. Większość z nich może wykonywać zadania, takie jak przeszukiwanie internetu, odtwarzanie muzyki, a nawet zamawianie artykułów spożywczych za pomocą głosu. Ponadto możesz ustawić na nim notatki, przypomnienia czy stoper, a także komunikować się z innymi osobami w domu, jeśli posiadasz więcej niż jedną sztukę.

Inteligentne termostaty

Czy zdarzyło Ci się, że chciałeś wrócić do ciepłego domu zimą, ale oszczędzanie pieniędzy nadal jest jednym z Twoich priorytetów? Może nie jesteś pewny, kiedy wrócisz i nie masz ochoty ustawiać minutnika? Inteligentne termostaty są zwykle zaprojektowane tak, aby łączyć się bezpośrednio z naszymi telefonami. Teraz możesz kontrolować temperaturę w domu bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Na dodatek możesz sprawdzić, czy przez pomyłkę nie zostawiłeś włączonego ogrzewania na cały dzień. Idealne rozwiązanie!

Inteligentne systemy bezpieczeństwa

Jest tak wiele sposobów ochrony naszego domu, ale co z tymi inteligentnymi? Już nie musisz się zastanawiać, czy ktoś dzwoni do drzwi, czy Twoja przesyłka dotarła na czas – możesz po prostu zajrzeć do swojego telefonu i przekonać się sam! Co więcej, istnieją również systemy, które pozwalają wpuszczać ludzi nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Może to być świetne rozwiązanie, jeśli musisz wpuścić opiekunkę do mieszkania lub jeśli regularnie gubisz klucze.

Inteligentne roboty sprzątające

Inteligentne odkurzacze można zaprogramować tak, aby uruchamiały swoje rutyny sprzątania o określonych porach, a wiele z nich ma wbudowane czujniki, które pozwalają im omijać przedmioty stojące na ich drodze, a niektóre potrafią nawet nauczyć się rozkładu domu. Istnieją również inteligentne pralki, którymi można sterować za pomocą aplikacji, a także inteligentne kosze na śmieci, które mogą informować o poziomie ich wypełnienia lub otwierać pokrywę bez użycia rąk. Nigdy nie myśleliśmy, że wykonywanie obowiązków domowych może być tak ciekawe i zabawne, ale inteligentna technologia wydaje się udowadniać, że się myliliśmy!

 

Źródła: Rebbeca Wall | Zdjęcia: Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x