Dentysta skazany na 12 lat więzienia za wyrwanie zęba podczas stania na deskorolce

Alaskański dentysta znany z naruszania prawa został skazany na 12 lat więzienia za różne wykroczenia, w tym wyrwanie zęba pacjenta podczas jazdy na deskorolce.

Seth Lookhart został skazany w Sądzie Najwyższym w Anchorage na dziesiątki zarzutów wynikających z działań, które sięgały od jego wybryków do oszustwa Medicaid i usuwania zębów pacjenta bez jego zgody, donosi Anchorage Daily News.

W styczniu został skazany pod zarzutem lekkomyślnego zagrożenia, nielegalnego wykonywania zawodu dentysty i oszustw związanych z pomocą medyczną. „Przeglądając to wszystko w kółko, mam tę wewnętrzną odpowiedź:„Cholera prawie zabiłeś kilku ludzi”- powiedział sędzia Michael Wolverton, wydając wyrok. Sąd wysłuchał zeznań pacjentki Veroniki Wilhelm, która była pod wpływem środków uspokajających, gdy Lookhart został nagrany stojący na deskorolce podczas wyrywania jej zęba w lipcu 2016 roku. Na wideo z telefonu komórkowego można było zobaczyć Lookharta odjeżdżającego po zabiegu z rękami uniesionymi triumfalnie w górę. Podobno wysłał SMS-a z nagraniem kaskaderskim do co najmniej ośmiu osób, żartując, że to „nowy standard opieki”, podała NBC News.

Lookhart, któremu zawieszono licencję dentystyczną w 2017 roku, sędzia nakazał również nie wykonywać zawodu lekarza podczas 10-letniego okresu próbnego po zwolnieniu z więzienia, donosi Anchorage Daily News.

Źródło: torontosun.com | Zdjęcia: FILE / Toronto Sun

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x