Chcą kupić losy aby potem je zniszczyć

Sieć pizzerii Chuck E. Cheese prosi sąd o pozwolenie na zakup i zniszczenie 7 miliardów kuponów z nagrodami wyprodukowanych dla jej automatów do gier.

Sieć restauracji z 612 lokalizacjami, która ogłosiła upadłość w czerwcu, poinformowała, że losy zostały wydrukowane przed ogłoszeniem upadłości, ale dostawcy nie zostali jeszcze opłaceni, a bilety jeszcze nie zostały dostarczone.

Chuck E. Cheese prosi sąd o zgodę na wydanie 2,3 miliona dolarów na zakup i zniszczenie 7 miliardów kuponów, które są warte około 9 milionów dolarów w nagrodach.

Urzędnicy powiedzieli, że automaty do gier były konwertowane na model e-biletów jeszcze przed pandemią COVID-19 w celu skrócenia czasu oczekiwania. Wysiłki związane z konwersją zostały przyspieszone z powodu wybuchu epidemii, próbując dostarczyć usługi bez kontaktu fizycznego.

W sądzie firma stwierdziła, że 2,3 miliona dolarów na zakup i zniszczenie biletów jest „kosztem, który jest znacznie niższy niż koszt dla [firmy], gdyby te bilety z nagrodami zostały rozpowszechnione wśród ogółu społeczeństwa…”.

Sędzia Sądu Upadłościowego Marvin Isgur zaplanował wirtualne przesłuchanie na 21 września, aby omówić zakup losów i inne kwestie.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Erik S. Lesser / EPA-EFE

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x