Capcom kontra Osamu Tezuka

Twórca gier wideo Capcom w zasadzie wynalazł nowoczesną bijatykę w Street Fighter II i od tego czasu bojowa obsada firmy wybiera walki prawie zawsze, gdy tylko może. Czasami nawet wdają się w “kłótnie” z innymi firmami, jak w przypadku crossoverów Marvel vs. Capcom i SNK vs. Capcom .

A teraz firma Capcom znalazła najbardziej nieoczekiwane „vs.” odpowiednik wszystkiego: sam bóg mangi, twórca Astro Boy / Tetsuwan Atom, Osamu Tezuka.

Jednak obie drużyny nie spotkają się na ringu ani w ośmiokącie, ale w Muzeum Mangi Osamu Tezuka w rodzinnym mieście Tezuki, Takarazuka w prefekturze Hyogo. Zamiast crossoverowej bijatyki, Capcom vs.Osamu Tezuka Characters to wystawa sztuki, na której artyści Capcomu będą skupiać się na rysowaniu gwiazd Tezuki. Ponieważ sam Tezuka zmarł w 1989 roku, legendarny artysta mangi oczywiście nie będzie uczestniczył bezpośrednio, ale zamiast niego wezmą udział artyści z Tezuka Productions, zarządzającej twórczym dziedzictwem Tezuki, którzy zaprezentują swoje wersje kultowe postacie Capcom .

Wystawa postaci Capcom kontra Osamu Tezuka zapowiada się na prawdziwą gratkę dla fanów obu, a jak pokazuje plakat promocyjny, narysowany przez projektanta postaci asa Capcoma Bengusa, istnieje kilka interesujących podobieństw między Capcom i Tezuka , takimi jak chłopiec robot (Mega Man i Astro Boy), mężczyźni z szanowanych zawodów o zaskakująco dramatycznym życiu (adwokat Phoenix Wright / Ryuichi Naruhodo i lekarz Black Jack), przerażające wojowniczki (Chun-Li i Sapphire), błyskotliwi naukowcy (dr Light i Dr.Ochanomizu) oraz bohater lew (Leo i Kimba).

Jako bonus dla długoletnich graczy, nowa ilustracja Bengusa mocno przywodzi na myśl okładkę Marvel vs. Capcom .

Capcom vs.Osamu Tezuka Characters, zagłębią się również w historię firmy Capcom, otwierają się 23 października i mają potrwać do 23 lutego.

 

Źródło: Osamu Tezuka Manga Museum via Hachima Kiko | Zdjęcia: Osamu Tezuka Manga Museum

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x