„Miliony” martwych ptaków w tajemniczy sposób spadają z nieba

W kilku stanach zachodniej Ameryki znaleziono martwą „bezprecedensową” liczbę ptaków wędrownych.

Filmy udostępnione w mediach społecznościowych ukazały ogromną liczbę martwych ptaków leżących na ziemi w Nowym Meksyku i sąsiednich stanach. Użytkownik Twittera, @austieJFish , udostępnił w poniedziałek (14.09) klip i powiedział: „Właśnie nagrałem to w Velarde, NM, nigdy nie widziałem czegoś takiego.

„Mówiono mi o innych martwych ptakach wędrownych znalezionych w Hernandez, Ojo Sarco i El Valle de Arroyo Seco”. Niektórzy wspominali o tweecie mówiącym, że „setki tysięcy, jeśli nie miliony” ptaków wędrownych spadły martwe z nieba.

Niewyjaśniona śmierć ptaków skłoniła ekspertów ds. Dzikiej przyrody do zbadania możliwych przyczyn. Profesor Martha Desmond, która bada ptaki na Wydziale Ryb, Przyrody i Ekologii Ochrony Uniwersytetu Stanu Nowy Meksyk, powiedziała: „tracimy prawdopodobnie setki tysięcy, jeśli nie miliony, ptaków wędrownych”. Powiedziała lokalnemu kanałowi informacyjnemu KRQE, że ptaki żywiące się owadami wydają się być gatunkiem najbardziej dotkniętym incydentem.

Gajówki, jaskółki i sialia to trzy powszechnie spotykane gatunki wśród martwych ptaków.

Powiedziała: „Wiele z tych gatunków już mają kłopoty i maleje ich populacja, potem, gdy dochodzi do tego typu wydarzeń, jest to druzgocące”.

Zespół ekspertów pracuje nad wyjaśnieniem przyczyny, są przekonani, że wczesne oziębienie odegrało dużą rolę w masowych zgonach. Profesor Desmond dodał: „Możliwe, że pogoda je poruszyła i wypchnęła ptaki na początku Kolorado, gdzie padał śnieg jak szalony. Niektórzy z nich mogły nie być gotowi na migrację, więc zginęły”. Wspomniała również, że niszczące pożary w zachodnich stanach Oregon i Kalifornia mogły zmienić trasy migracji ptaków.

Eksperci zaapelowali do opinii publicznej o przesłanie im zdjęć martwych ptaków, aby mogli uzyskać pełniejszy obraz tego, co dzieje się w południowo-zachodnim regionie.

Źródło: dailystar.co.uk | Zdjęcia: New Mexico State University

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x