Poszukiwani chrzestni zwierząt w chilijskim zoo

Nosorożec Oliver, lemur król Julien, pingwin Chilly Willy i ich przyjaciele pilnie szukają sponsorów na swoje łóżko i wyżywienie w chilijskim zoo, ponieważ liczba odwiedzających zmniejszyła się do zera wraz z pojawieniem się koronawirusa.

Zoo Buin, na obrzeżach stolicy, Santiago, jest zwykle jedną z największych atrakcji miasta, ale walczy o utrzymanie się na powierzchni w niezwykłym roku. Liczba odwiedzających spadła podczas szeroko zakrojonych społecznych protestów przeciwko nierównościom, które rozpoczęły się w październiku od grabieży i podpaleń na ich obrzeżach. Epidemia koronawirusa w marcu spowodowała zamknięcie zoo, kończąc „ponury” rok, powiedział w wywiadzie Ignacio Idalsoaga, dyrektor zoo.

Dodał, że dom dla 2500 zwierząt z całego świata z ogromnym apetytem walczy o 400 000-500 000 dolarów, miesięcznych kosztów operacyjnych. Jego mieszkańcy co tydzień spożywają 400 kg jabłek i 1000 kg ryb, co miesiąc 2500 kg mięsa i 7200 bel owsa i lucerny rocznie.

„Kwoty zapierają dech w piersiach. Jest wiele ust do wykarmienia”- powiedział Idalsoaga. Zoo, które zostanie ponownie otwarte 29 września z nowymi protokołami zdrowotnymi, zwróciło się o pomoc do stałych bywalców.

„Rodzice chrzestni” mogą zapłacić od 2500 do 90 000 pesos (~ 12,36 – 445 PLN), aby otrzymać zdjęcia, certyfikaty, pliki edukacyjne i pluszowe zabawki  zwierząt, a także przepustki na ponowne otwarcie.

Carlos Casanova, miejscowy nauczyciel z trójką dzieci, jest teraz także ojcem chrzestnym kilku zwierząt. „To miła instytucja, która robi wiele dobrego dla dzieci i dobrze traktuje swoje zwierzęta, więc smutno nam było patrzeć, jak walczą” – powiedział.

Chile stopniowo znosi blokady po osiągnięciu szczytu infekcji w czerwcu i lipcu. Do tej pory w kraju odnotowano ponad 430000 potwierdzonych przypadków koronawirusa i ponad 11800 zgonów.

Źródło: reuters.com | Zdjęcia: reuters.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x