Japońskie wojsko wydało instrukcje dotyczące UFO

Japońskie wojsko otrzymało polecenie rejestrowania i zgłaszania obserwacji niezidentyfikowanych obiektów lotniczych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Taro Kono, minister obrony kraju, wydaje instrukcję po utworzeniu przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych swojej Grupy Zadaniowej ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych.

Podczas gdy popularne wyobrażenie o UFO budzi ekscytacje, wojsko traktuje UAP [ang. Unidentified Aerial Phenomena] – jak są one formalnie znane – bardzo poważnie.

Ryzyko dla funkcjonariuszy ochrony polega na tym, że zauważone statki powietrzne są czymś, czego niewykwalifikowany obserwator nie jest w stanie zidentyfikować, ale co może być obcym wtargnięciem do wewnętrznej przestrzeni powietrznej, ale czasami UAP wydają się być jeszcze bardziej tajemnicze.

Na początku tego roku Pentagon odtajnił trzy nagrania wideo przedstawiające dziwne eliptyczne obiekty pędzące po niebie. Czarno-białe filmy zostały nagrane przez pilotów marynarki wojennej – jeden w listopadzie 2004 i dwa w styczniu 2015, według Departamentu Obrony USA. Jeden z klipów przedstawia ciemny okrągły obiekt lecący przed odrzutowcem, inny pokazuje mały obiekt pędzący nad lądem, a trzeci pokazuje okrągły obiekt pędzący, a następnie zwalniający, gdy zbliża się do kamery.

Pan Kono zacytował te filmy i wyjaśnił, że chociaż uważa się, że japońscy piloci sił zbrojnych nigdy nie spotkali się z UAP, jego zamiarem było opracowanie procedury na wypadek, gdyby takie spotkanie kiedykolwiek miało miejsce. To nie pierwszy raz, kiedy członkowie rządu Japonii poruszyli ten temat.

Ministerstwo obrony wcześniej oświadczyło w 2015 r., że nigdy nie spotkało się z obcymi statkami kosmicznymi, chociaż ówczesny sekretarz rządu kraju, Nobutaka Machimura, powiedział: „Osobiście absolutnie wierzę, że one istnieją”. Ówczesny minister obrony Shigeru Ishiba dodał, że w jego osobistej opinii „nie ma podstaw”, aby zaprzeczyć, że istnieją UFO kontrolowane przez obce formy życia, chociaż nie było to oficjalne stanowisko rządu.

Astronauta Edgar Mitchell, pilot modułu księżycowego Apollo 14, publicznie stwierdził, że jest osobiście w 90% pewien, że wiele raportów o niezidentyfikowanych obiektach latających lub UFO „należy do gości z innych planet”. Zasugerował, że spotkał urzędników z innych krajów, którzy mieli osobiste spotkania z obcymi istotami, i zasugerował, że rządy tuszują takie kontakty. To powiedziawszy, zawsze utrzymywał, że nigdy nie widział UFO i że nigdy nie grożono mu w związku z tymi twierdzeniami. Powiedział również, że ukrywanie UFO było jego osobistą spekulacją.

Źródło: news.sky.com | Zdjęcia: news.sky.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x