Dziwny “unoszący się” budynek który wygląda jak Hogwart

Zaskakujący materiał filmowy uchwycił coś, co wydaje się być zamkiem identycznym z kultowym Hogwartem Harry’ego Pottera unoszącym się nad miastem w Chinach. Przerażający klip – który eksplodował na chińskim portalu społecznościowym Weibo – wydaje się przedstawiać sylwetkę rozległego kompleksu unoszącego się na niebie nad kilkoma nowoczesnymi budynkami.

Kilka klipów z różnych ujęć ukazuje „zamek” pozostający w miejscu na zachmurzonym niebie. Zawiera spiczaste wieże, podobne do tych z kultowej serii książek i filmów J.K. Rowling.

Film został nakręcony 11 września w prowincji Shandong we wschodnich Chinach i wkrótce tysiące widzów skomentowało jego podobieństwa do szkoły czarodziejów. „Czy to jest oddział Hogwartu w Shandong?” jeden zapytał.

Rzeczywistości istnieje wiarygodne wytłumaczenie tego niesamowitego widoku. Po tym, jak film stał się viralowy, lokalny serwis informacyjny Shandon Broadcast Channel odwiedził kamerzystę Ms Su, aby spróbować dowiedzieć się, co go spotkało. Wyjaśniła, że ​​to po prostu odbicie w oknie pobliskiego budynku mieszkalnego, w którym znajdują się wieże w stylu Hogwartu.

Inne podobne incydenty w przeszłości zostały przypisane rodzajowi mirażu znanemu jako Fata Morgana. Złudzenie optyczne, często występujące podczas wilgotnej pogody, jest powodowane przez promienie światła wyginające się i powodujące przemieszczenie obrazu rzeczywistego obiektu w innym miejscu. W 2017 roku internet wpadł w szał po tym, jak na niebie dostrzeżono „obce” miasto.

 

Video dostępne tutaj

 

 

Źródło: dailystar.co.uk | Zdjęcia: Shandong Broadcast Channel

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x