Ptak został znaleziony błąkający się po parkingu w Carlisle przez zszokowanych gapiów, którzy zaalarmowali RSPCA. Ale funkcjonariusze opieki społecznej wkrótce potwierdzili, że ptak nie był tropikalny i był zwykłą mewą, która została ufarbowana na elektryzujący błękit. Po próbie wyczyszczenia niebieskiego barwnika z piór, tajemnica wciąż otacza to, co stało się z mewą.

Funkcjonariusz RSPCA Graham Carter powiedział, że nigdy nie widział czegoś podobnego od 20 lat w pracy. Powiedział: „Mamy już wcześniej podobne sytuacje, kiedy mewy wpadają w kłopoty wpadając do pojemników z piwem, curry lub oliwą. „Widzieliśmy również sytuacje, w których niektóre ptaki były wcześniej farbowane na różowo, ale po prostu nie wiemy, co stało się w tym przypadku z tym biednym ptakiem. – Zastanawiam się, czy nie spadł na niego jakiś niebieski proszek i pozostawił go w takim stanie. Bardzo chcielibyśmy dowiedzieć, jak to się stało.

„Jeśli chodzi o przypadek wpadnięcia ptaka w płyn lub substancję, naprawdę chcielibyśmy wiedzieć, abyśmy mogli znaleźć źródło i upewnić się, że to się nie powtórzy. – Albo gdyby było to zrobione celowo, naprawdę chcielibyśmy wiedzieć, żebyśmy mogli przyjrzeć się temu dokładniej. Na tym etapie po prostu nie wiemy, czy był to wypadek, czy złośliwość ”. Stephen Wakelin z Wolfwood Wildlife and Dog Rescue powiedział: „Robimy, co w naszej mocy, dla tej biednej mewy i mamy nadzieję, że w pełni wyzdrowieje. „Nadal nie wiemy, czym jest ta substancja, ale obawiamy się, że wpływa na niego, ponieważ jest nieco oszołomiony i nadal nie może latać. „Uważamy, że ma około dwóch lat. Powrót do normalnego koloru zajmie mu trochę czasu, ponieważ najpierw będzie musiał wylinieć i wyhodować nowe pióra. „Robimy dla niego wszystko, co w naszej mocy, upewniając się, że jest bezpieczny i zadbany”.

Źródło: metro.co.uk | Zdjęcia: RSPCA / SWNS

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x