Sprzedają breloki z ziemią z boiska

Koronawirus spowodował zmiany, przełożenie, a nawet odwołanie wszelkiego rodzaju rzeczy – igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 r., coroczne wydarzenia w Disneylandzie, a nawet sporty szkolne. Seniorzy w ostatnim roku licealnej szkoły baseballowej wiele przegapili na treningach i meczach w jednym z najważniejszych okresów ich początkującej kariery sportowej.

Co więcej, coroczny japoński turniej National High School Baseball Invitational został odwołany po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej. To skłoniło profesjonalną drużynę baseballową Hanshin Tigers i stadion Koshien, na którym Tygrysy rozgrywają swoje domowe mecze i rozgrywane są rundy finałowe turnieju w liceum, do wysłania załamanych uczniom czegoś, co ich rozweseli: brelok wypełniony ziemią z boiska Koshien.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale wysłuchaj nas. W japońskim świecie baseballu w liceum tradycją jest, że przegrywająca drużyna z turnieju narodowego zbiera ziemie ze sportowej mekki i zabiera ją do domu jako pamiątkę, jak pokazano na poniższym filmie.

Możesz więc sobie wyobrazić, jak zdenerwowani musieli być studenci-sportowcy w tym roku, że przegapili szansę na zabranie do domu złota lub ziemi. Tak więc Hanshin i Koshien połączyli siły, aby wysłać około 49 000 breloków wypełnionych ziemią Koshien Stadium do wszystkich uczniów klas gimnazjalnych szkół baseballowych w Japonii, aby ich rozweselić.

Jednak sytuacja stała się nieco napięta, gdy niektóre z tych breloczków zostały zauważone na japońskich witrynach sprzedażowych, takich jak Mercari, w zakresie od 1000 jenów (~ 35 PLN) do 10000 jenów (~ 350 PLN) lub więcej.

Jeśli jesteś zagorzałym fanem sportu, możesz zobaczyć, dlaczego tak wielu ludzi uważa to za niewybaczalne, ale możesz też argumentować, że być może nie każdy chciał taki prezent. Jakkolwiek na to spojrzysz, prezent został podarowany w dobrych intencjach i prawdopodobnie podniósł na duchu dużo bardziej rozczarowanych licealistów, niż wypełnił ich kieszenie.

Źródło: The Sankei News via Ceron | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x