Nie nosisz maseczki będziesz kopać groby

Podobnie jak w wielu innych miejscach, urzędnicy ds. Zdrowia w dystrykcie Cerme w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia są zaniepokojeni wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w społeczności. Podobnie jak w wielu innych miejscach, trudno jest im nakłonić wszystkich do noszenia masek w miejscach publicznych .

Próbując wymusić większe przestrzeganie środka zapobiegawczego, władze Cerme zaczęły nakładać grzywny lub zlecać prace społeczne tym, którzy odmawiają noszenia masek. Zamiast być zmuszanym do zbierania śmieci przydrożnych, szorowania graffiti lub innych rzeczy, które często wyobrażamy sobie, myśląc o pracach społecznych, jedna grupa sprawców odmawiających noszenia maseczek została wysłana na lokalną ceremonię kopania grobów, szczególnie dla mieszkańców, którzy zmarli z powodu COVID-19 .

„W tej chwili jest tylko trzech grabarzy, więc pomyślałem, że równie dobrze mógłbym zatrudnić tych ludzi do pracy”, cytuje Jakarta Post, szef dystryktu Cerme, Suyono, powiedział 9 września w związku z niezwykłą karą wymierzoną ośmiu osobom. Urzędnik dodał jednak, że choć ‘bezmaseczkowcy’ byli zatrudnieni przy kopaniu i przygotowywaniu grobów, nie byli zmuszani do udziału w faktycznym pochówku ciał.

Chociaż stwierdzenie Soyony, że na cmentarzu jest „tylko” trzech grabarzy, sugeruje rzeczywistą potrzebę pomocy w wykopaniu wszystkich potrzebnych grobów, głównym celem było niewątpliwie uświadomienie osobom nie noszącym maseczek, że przenoszenie koronawirusa może być dla wielu sprawą życia lub śmierci.

Źródło: Tribun News via The Jakarta Post via Gizmodo | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x