Zwolniony warunkowo po odbyciu najdłuższego wyroku więzienia w historii Japonii

11 września poinformowano, że mężczyzna po osiemdziesiątce został zwolniony warunkowo z więzienia w Kumamoto po odbyciu 61 lat wiezienia. Jego tożsamość i charakter zbrodni nie zostały upublicznione, co prawdopodobnie pomoże mu wrócić do społeczeństwa, ale jego uwolnienie oznacza koniec najdłuższego odsiadywanego wyroku w historii więzienia w kraju .

Po zamknięciu, od 1959 roku więzień był w stanie wykazać gotowość do reformy i brak ryzyka ponownego popełnienia przestępstwa. Musiał również zapewnić sobie miejsce na pobyt po wyjściu na wolność, aby uzyskać zwolnienie warunkowe.

W Japonii wyroki dożywocia, znane jako „bezterminowe wyroki pozbawienia wolności”, są w Japonii stopniowo wydłużane wraz ze starzeniem się społeczeństwa. Od 2009 r. średni okres dożywocia w Japonii przekracza 30 lat i nadal rośnie. Stwarza to rosnące wyzwanie, jakim jest ponowne wprowadzenie skazanych w podeszłym wieku do społeczeństwa. „Niektórzy ze starszych dożywotnich osób są wzorowymi więźniami” – powiedział NHK jeden z funkcjonariuszy więzienia, „ale znalezienie ośrodka dla tych osób jest poważnym wyzwaniem”.

Jest to poważny problem, który wymaga pracy zespołowej rządów, więzień i lokalnych społeczności. Jednak chociaż ta wyjątkowa historia pomaga rzucić światło na ten problem, w wielu komentarzach ludzie zastanawiali się, jak to musi być ponowne pojawienie się w społeczeństwie po tak długim czasie.

Podobnie jak wiele zakładów karnych w Japonii, więzienie Kumamoto organizuje regularne imprezy, na które zapraszany jest ogół społeczeństwa. Zatem osoba, o której mowa, prawdopodobnie dobrze orientuje się w tym, czym są smartfony.

Jednak to wiele małych rzeczy w życiu i społeczeństwie które prawdopodobnie całkowicie wymknęło się jego radarowi, a te rzeczy mogą naprawdę się zsumować po tak długim czasie.

Źródło: NHK , Hachima Kiko | Zdjęcia: Photo by Emiliano Bar on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x