Dziwne stworzenia morskie odkryte na Antarktydzie

Te dziwaczne, nigdy wcześniej nie widziane stworzenia morskie zostały odkryte pod lodem na Antarktydzie przez zdziwionych naukowców.

Organizmy podobne do obcych zostały odkryte w filmie dokumentalnym The Secrets of Antarctica, który został udostępniony na YouTube w celu udokumentowania ich podróży. W ramach trwającej misji międzynarodowy zespół wykorzystał najnowocześniejszą technologię do skanowania dna morskiego, informuje Daily Star .

Dr Dave Bowden opowiada o swoim zdumieniu z powodu dziwnych form życia o dziwnych cechach. Wśród znalezisk były lilie morskie zwane liliowcami, które wcześniej widywano tylko w zapisach kopalnych.

Naukowiec wyjaśnił również, w jaki sposób znalazł pająka morskiego, który ma bardzo duże nogi i ma małe ciało.

Inne dziwaczne znaleziska to gąbki, które nie mają układu nerwowego ani trawiennego i odżywiają się filtrując wodę przez ich pory. Powiedział: „Powodem jest to, że szelf kontynentalny Antarktydy był odizolowany od reszty planety przez wiele, wiele lat. „To jest pająk morski, który jest przedstawicielem intrygującej grupy w środowisku Antarktydy, ponieważ są znacznie bardziej zróżnicowane niż reszta  pająków morskich na świecie, rosną bardzo duże.

„W niektórych grupach istnieje tendencja do skłaniania się ku gigantyzmowi, to w zasadzie tylko nogi, w zasadzie nie ma ciała, nie przypomina niczego, o czym wiemy”. Dodał: „Oto przykład innej wspaniałej bestii, to robak polichaete, znajdziesz je pod kamieniem, ale jest dużo, dużo większy [niż normalnie]. Trwa debata na temat tego, czy Antarktyda jest powodem, dla którego te rzeczy są większe, czy też istnieją tylko linie rodowe tego zwierzęcia, które wyewoluowały na Antarktydzie i nie istnieją nigdzie indziej.”

„Ale jedno z moich najbardziej fascynujących znalezisk z podróży miało miejsce na górze podmorskiej na północ od Morza Rossa, gdzie znaleźliśmy niezwykły zbiór lilii morskich – liliowców – które są blisko spokrewnione z jeżowcami. Główna różnica polega na tym, że jest zakotwiczony w jednej pozycji. Jedynym miejscem, w którym widzieliśmy je wcześniej, są skamieniałości, nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego żyjącego na dnie morskim”.

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcia: Youtube

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x