88-letni mężczyzna okrąża ziemie

88-letni mężczyzna z Massachusetts przeszedł 40 072 kilometry i planuje ukończyć ostatnie kilometry 3 października, aby przejść obwód Ziemi.

Brad Hathaway, 88, z Mattapoisett, powiedział, że jego lekarz zachęcał go do rozpoczęcia chodzenia po pięćdziesiątce, kiedy miał do czynienia z cukrzycą, problemami z sercem i innymi problemami zdrowotnymi. „Mój lekarz powiedział:„ Lepiej chodź, lepiej zacznij iść jutro i zacznij chodzić 5 kilometrów dziennie ”- powiedział Hathaway. – Tak więc zrobił i przeszedł cały świat.

Od tego czasu Hathaway zaczął codziennie chodzić, w deszczu lub w słońcu, czasami chodził 16 kilometrów zamiast 5.

„Z biegiem czasu chodzenie stało się trochę trudniejsze,” powiedział Hathaway. „Przez kilka lat miałem laskę, a teraz mam tego chodzik, który pomaga mi chodzić”.

Hathaway powiedział, że po drodze zebrał trochę śmieci i trochę skarbów. Powiedział, że zarobił około 7 000 dolarów na wyrzuconych przedmiotach, które zebrał podczas spacerów, a także zaprzyjaźnił się z kilkoma osobami.

Rejestrował kilometry, które pokonał przez lata, a ostatnio postanowił obliczyć sumę.

„Brakuje mi ponad kilometra do przejścia równowartości długości równika wokół Ziemi” – powiedział Hathaway.

Dodał, że zdecydował się poczekać z ukończeniem ostatnich kilometrów do 3 października, w ramach zbiórki funduszy dla Mattapoisett Land Trust. Hathaway powiedział, że ma nadzieję zebrać fundusze za pośrednictwem swojej strony GoFundMe.

„Cały dochód z marszu Brada w celu pozyskania funduszy zostanie wykorzystany na zakup gruntów w rejonie Aucoot, aby powiększyć 480 akrów terenów chronionych, które obecnie posiada MLT” – stwierdza strona GoFundMe.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: GoFundMe/Twitter

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x