“Inteligentne łóżeczko” ma na celu pomóc dziecku

Jak każdy nowy rodzic wie, po urodzeniu się noworodka sen może być problemem.

Z pewnością tak było w przypadku rodziców Radhiki i Bharatha Patila, którzy szukając ulgi związanej z problemami ich dziecka ze snem, połączyli swoje doświadczenie w inżynierii elektronicznej, aby stworzyć „inteligentne łóżeczko”. Ich łóżeczko, zasilane sztuczną inteligencją, łączy elektroniczną nianię, bujaczek, gondolę i łóżeczko w jednym. „To nie ilość pracy przy dziecku męczy rodziców, ale brak snu” – powiedziała Reuterowi Radhika Patil, dyrektor generalna Cradlewise.

Według ostatnich badań młode matki tracą średnio godzinę snu na dobę, a odzyskanie poziomu snu sprzed ciąży może zająć im nawet sześć lat. To dla swojego pierwszego dziecka Patils zbudował inteligentne łóżeczko Cradlewise, używając opatentowanego cichego mechanizmu kołysania połączonego z zestawem kamer do monitorowania dziecka i transmisji na żywo za pośrednictwem aplikacji na smartfony. „Mamy więc elektroniczną nianię, która patrzy na dziecko i wykrywa wczesne oznaki przebudzenia, a także zaczyna kołysać” – powiedziała Radhika Patil. Jak powiedziała, kluczowe znaczenie ma moment w którym dziecko zaczyna się budzić, dodając, że im wcześniej rodzice mogą wykryć budzenie się dziecka, tym łatwiej jest go skłonić do ponownego zaśnięcia.

Patils użył sztucznej inteligencji do wymyślenia funkcji wykrywania. Mówią, że pozwala to rodzicom uczyć się i rejestrować wzorce snu dziecka oraz monitorować oddech i ruchy wskazujące na zakłócony sen. Zapisuje również, ile kołysania jest potrzebne, aby dziecko ponownie zasnęło. Urządzenie jest również wyposażona w bibliotekę muzyki, która będzie odtwarzana na podstawie ustawień.

Na rynku jest już „inteligentna” gondola, która rejestruje wzorce snu i zapewnia kołysanie dzieciom do 6 miesiąca życia. Inteligentne łóżeczko Patils jest wyposażone w kamery i jest przeznaczone dla dzieci w wieku do 2 lat. Mają nadzieję dostarczyć na rynek produkt, który jest już w przedsprzedaży, do końca października w cenie 999 USD (~ 3756 PLN).

„Po umieszczeniu dziecka w łóżeczku wszystko załatwia. Taki jest cel ”- powiedział Bharath Patil. Oczywiście praca rodzica nigdy się nie kończy. „Czasami trzeba interweniować” – dodał. „Czasami trzeba zmienić niektóre ustawienia”.

View this post on Instagram

📢 World's first self learning crib 📢 Cradlewise will build a profile of the baby's particular sleep habits and begin varying its rocking motions throughout the night in anticipation of periods when it might otherwise have woken. Parents will also be able to control the crib through a smartphone app that will also offer a live video feed of the baby at all times when it's in the crib. The crib includes a white noise maker with options for waterfall or ocean wave sounds, and parents can also add custom playlists of songs to which they think their babies will enjoy falling asleep or waking. The rocker mechanism is noiseless so parents who wish to keep the crib in the bedroom where they sleep won't have to hear loud mechanical noises throughout the night. Pre-order the smart crib for an early bird price of $999. Limited stock only. #bayareamoms #28weekspregnant #3rdtrimester #thirdtrimester #37weekspregnant #projectnursery #babyshower #babymusthaves #modernmom #techmom #babybedroom #nurserydecor #nurseryinspo #nurseryideas #nurserydesign #nurseryinspiration #nurseryart #nurseryroom #nursery #waitingforbaby #momsofinstagram #momtobe #newborn #parentstobe #sleepwell #mamatobe #technocarenursery #technursery #sunnyvalemoms #sunnyvalemommy

A post shared by Cradlewise (@cradlewise) on

Źródło: reuters.com | Zdjęcia: Photo by Marie Despeyroux on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x